Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Apple Vision Pro elimizde!

Apple Vision Pro elimizde!

ateshaber ateshaber -
28 0

Apple Vision Pro, sonunda WWDC 2023 etkinliğiyle birlikte tanıtıldı. Bu yeni karma gerçeklik gözlüğü, sanal ve artırılmış gerçeklik alanına yenilikçi bir soluk getiriyor. Vision Pro, gelişmiş göz takip teknolojisi, hassas hareket takibi, geniş görüş alanı ve uzamsal ses özellikleriyle dikkat çekiyor.

Apple Vision Pro elimizde!

Apple Vision, farklı cihazları bir araya getirerek kullanıcılara benzersiz bir deneyim sunuyor. Bluetooth cihazlarla entegre olarak bir bilgisayar veya televizyon gibi çalışabilen Vision Pro, yeni bir çağın başlangıcını simgeliyor.

Vision Pro sadece bir sanal gerçeklik gözlüğü değil, aynı zamanda çevrenizdeki insanlarla iletişim kurmanızı da sağlıyor. Ayrıca, AR/VR gözlük, sanal toplantıları daha da kolaylaştırıyor. Vision Pro, toplantıdaki diğer kişilerle kolayca iletişim kurmanıza ve görsellere her açıdan bakmanıza olanak tanıyor.

Kameralarıyla donatılan Vision Pro, size kayıt yapma imkanı da sunuyor. Bu karma gerçeklik gözlüğü sayesinde anılarınızı kaydedebiliyorsunuz. Apple’ın yeni AR/VR gözlüğü bu açıdan da öne çıkıyor.

Ayrıca, yeni karma gerçeklik gözlüğü sayesinde film deneyimi farklı bir boyuta taşınıyor. Özellikle üç boyutlu filmler, Vision Pro ile daha etkileyici hale geliyor. Oyun deneyiminde de Vision Pro, yeni bir çağın başlangıcını temsil ediyor. Apple, bu karma gerçeklik gözlüğüyle bilim kurgu filmlerini günümüze getirmeyi hedefliyor.

Vision Pro’nun tanıtımında duyurulan Disney işbirliği, karma gerçeklik gözlüğü deneyimini bir üst seviyeye taşımak için planlanıyor. Şirket, oyunların yanı sıra Marvel ile işbirliği yaparak kullanıcılara en üst düzeyde karma gerçeklik gözlüğü deneyimi sunmayı hedefliyor.

Heyecan verici özelliklerinin yanı sıra Apple, Vision Pro’nun rahat bir kullanım sağlaması için de çalışmış gibi görünüyor. Alüminyum gövdeli olan AR/VR gözlük, farklı kafa yapılarına uyum sağlamak için testlerden geçirildi.

Vision Pro’da kullanılan Mikro LED teknolojisi, yüksek performanslı göz takip sistemiyle birleşiyor. Apple, M2 işlemcinin yanı sıra R1 adında yeni bir işlemci de kullanarak en iyi görüntü kalitesini sunmayı hedefliyor. Gecikmeyi minimuma indiren R1 işlemci, oyunlar ve diğer uygulamalarda üst düzey bir deneyim sunuyor.

Ayrıca, Vision Pro’nun stereo hoparlörleri, kullanıcılara tam anlamıyla üç boyutlu bir ses deneyimi sunmak için göz takip sistemiyle birlikte çalışıyor.

Apple Vision Pro’nun fiyatı ABD için 3.499 dolar olarak açıklandı. VR gözlüğün Türkiye’de satışa sunulup sunulmayacağına yönelik henüz bir açıklama bulunmuyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir