Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Apple, popüler dizisini Twitter’dan paylaştı!

Apple, popüler dizisini Twitter’dan paylaştı!

ateshaber ateshaber -
31 0

Dijital içerik dünyasında rekabet hızla büyürken, bazı platformlar orijinal dizilerini ücretsiz erişime açıyor. Daha önce Disney+ ve Netflix tarafından da uygulanan bu strateji, şimdi Apple TV+ dizisi Silo için gerçek oldu. Bilim kurgu yapımının sezon finaline günler kala ilk bölümü Twitter’dan erişime açıldı.

Apple TV+ dizisi Silo’nun ilk bölümü ücretsiz açıldı

Daha önce dijital içerik platformları özel içeriklerini YouTube üzerinden yayınlamıştı. Apple ise bir ilke imza atarak Silo’nun ilk sezonunun ilk bölümünü Twitter’a yükledi. Platformun Blue aboneleri için uzun video yükleme özelliklerinden yararlanan Apple, bir saatlik bölümü paylaştı.

Silo’nun doğrudan Twitter’a yüklenmesi ilginç görünüyor. Ancak isteyen kullanıcılar, Apple TV+‌ web sitesinde ve ‌Apple TV+‌ uygulamaları aracılığıyla ilk bölüme erişebilir. İlk sezonu 10 bölüm olan dizinin geri kalanını merak ederseniz Apple TV+’a abone olabilirsiniz.

Hugh Howey’in popüler romanı “Wool”dan uyarlanan Silo, bir bilim kurgu hikayesini ele alıyor. Yeraltında yer alan bir silonun yöneticiliğini yapan Juliette’nin başından geçen olaylar anlatılıyor. Dizinin ilk sezonu, siloda gizlenen sırları takip ediyor ve Juliette’nin yolculuğuna tanıklık ediyor.

Sezon finali olarak yayınlanacak 10. bölümün 30 Haziran tarihinde paylaşılması bekleniyor. Kısa sürede Apple TV+’ın zirvesine oturan bilim kurgu yapımı, hem oyunculukları hem de senaryosuyla ilgi topladı. IMDb puanı ise 8,1 seviyesinde.

https://twitter.com/AppleTV/status/1673730750095712256

Apple TV+, ilk bölümü Twitter’da yayınlayarak dizinin popülaritesine katkıda bulundu. Videonun daha birkaç saatte 500 bin görüntülenme aldı. Ancak herhangi bir altyazı desteği olmadığını belirtelim.

Görüşlerinizi ve deneyimlerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir