Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SPOR
  4. »
  5. Antalya Muratpaşa’da çocuklara ‘beceri ve kondisyon’ kursu

Antalya Muratpaşa’da çocuklara ‘beceri ve kondisyon’ kursu

ateshaber ateshaber -
21 0

ANTALYA (İGFA) – Muratpaşa Belediyesi’nin sürdürdüğü Türkiye’nin en geniş iştirakli sağlıklı hayat hareketi ‘Sağlıklı Muratpaşa Hareketi’nin en kıymetli tertiplerinden spor okullarında yaz periyodu başlıyor.

3 Temmuz’da birinci kursların başlayacağı program, çocuklar için 18, yetişkinler içinse 8 branşta düzenlenecek. Spor tesisleriyle birlikte kapalı pazar yerleri ve parkları adeta spor salonuna dönüştüren kurslar için müracaatlar, 7 Temmuz’a kadar web sitesi üzerinden devam edecek.

Muratpaşa Belediyesi, bu yıl birinci sefer 7-13 yaş ortası çocukların motor maharetlerini geliştirmeyi hedefleyen maharet ve kondisyon kursu düzenleyecek. Kurs çocukların hız, maharet, istikrar, kuvvet, esneklik, el-göz uyumu, atma, tutma ve sıçrama üzere özelliklerin gelişimine katkı sağlayacak.

Programın gayeleri ortasında çocukların anlık düşünme ve karar verme hünerlerine de katkı sağlamak ve liderlik özelliklerinin de geliştirmek yer alıyor.

Sportif marifet parkurları ve eğitsel oyunlarla desteklenecek program Kuvayı Ulusala, Aynur Ayan ve DilşadRefizade spor salonlarında cuma günleri yapılacak.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir