Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Android logosu değişti!

Android logosu değişti!

ateshaber ateshaber -
24 0

2019’da Google, mobil işletim sistemi için yeni bir marka kimliğini duyurdu. Bundan tam dört yıl sonra Android logosunu yeni bir yazım tarzı ve ikonik yeşil robot kafasının 3D versiyonuyla güncelleme kararı aldı. Logo değiştirme furyasının son kahramanı Google’ın şaşırtıcı kararı ile Android logosu değişti. Peki ya yeni logo nasıl gözükecek? Eskisinden farkı ne olacak?

Android logosu değişti: İşte yeni logo!

Öncelikle Android logosundaki “android” ibaresini değiştiren Google, bu alanda baştaki a’yı büyüttü. Bununla da kalmadı ve logoya gelen yeni yazı tipiyle beraber n ve r harfleri ekstra bir biçimde yuvarlandı. O çok ünlü yeşil robota gelecek olursak robot kafası da elden geçirildi ve daha fazla öne çıkan 3D bir yapıya gidilme kararı alındı.

Bu çeşit 3D kafaları ilk kez CES 2023’te görmeye başladık. Yazı tipinde değişikliğe gidilse de logodaki ibare hep küçük harflerle “android” olarak kaldı. Yeni, baştaki a’nın büyük olduğu “Android” ibaresini ise ilk kez Samsung Galaxy S23 Ultra ve Flip 4’teki birinci taraf uygulamalardan bahseden bir Android reklamında gördük.

Google “yeni marka kimliğini” doğruladı ve gelecekte adını daha çok duyacağımızı söyledi. Öyle ki şirket “Yeni marka kimliğimizin bazı unsurlarını, bu yılın başlarındaki CES standımız ve dijital reklamlar gibi diğer kampanya malzemeleri dahil olmak üzere çeşitli yerlerde sergiliyoruz. Önümüzdeki aylarda paylaşacak daha çok şeyimiz olacak.” açıklamalarında bulundu.

Bu yeni Android logosunun ne zaman tüm cihazlarda kullanılacağı ise merak konusu. Yeni logo muhtemelen tüm Android cihazlar için açılış ekranında görünecek. Bu açılış ekranında şu anda “Powered by Android” ibaresi görünüyor. Google’ın güncellemeyi bu yıl içinde Android 14 ile birlikte getirmesi de kuvvetli bir ihtimal.

Peki siz bu haber hakkında neler düşünüyorsunuz? Yeni logoyu nasıl buldunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir