Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. AirPods’a yazılım güncellemesi: Gürültü engellemede yeni soluk!

AirPods’a yazılım güncellemesi: Gürültü engellemede yeni soluk!

ateshaber ateshaber -
31 0

Apple, her yılın Haziran ayında yapılan Apple Dünya Geliştiriciler Konferansı’nı (Apple Worldwide Developers Conference – WWDC) gerçekleştirdi. Neredeyse her yıl Airpods’un yazılım özellikleriyle ilgili yeni şeyler tanıtan şirket, bu seneyi de boş geçmedi. Yazılım anlamında çok daha güçlü şeyler sunan yeni Airpods güncellemesinin detaylarını yazımızda derledik.

AirPods‘a devasa yazılım güncellemesi geliyor!

Yapılan güncellemeyle birlikte AirPods’lar artık gürültüyü çok daha iyi engelleyecek. Ayrıca ”Konuşma algılayıcı” özelliğiyle birlikte, konuşma esnasında gürültü engelleme özelliği otomatik olarak devreye girecek. Ayrıca halihazırda dinlediğiniz müziğin sesini kısacak. Ek olarak ise AirPods artık gürültüyü algılayıp otomatik olarak gürültü engelleyiciyi aktif edebilecek.

”Adaptative Audio” ile birlikte tam aktif gürültü giderme ve şeffaflık modunun yanında ek bir seçenek olarak görünecek. Aktif olduğunda AirPods Pro, ortamınızı sürekli olarak analiz edecek ve en iyi dinleme deneyimi için aktif gürültü engellemeyi ayarlayacak. Apple daha önce ses yalıtımı konusunda epey yol kat etti. Şimdi ise bu tip yazılımsal güncellemelerle birlikte çıtayı biraz daha yukarı taşımayı amaçlıyor.

Haber güncelleniyor…

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir