Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. ABD’de kıskandıran yeni gündem: Gerçek sınırsız internet!

ABD’de kıskandıran yeni gündem: Gerçek sınırsız internet!

ateshaber ateshaber -
29 0

Günümüzde veri sınırları, internet servis sağlayıcıları için büyük bir kâr merkezine haline geldi. Ortaya çıkan bilgilere göre Federal İletişim Komisyonu (FCC) başkanı, internet sınırlarının tüketiciler üzerindeki etkisine dair bir resmi bir soruşturma bildirimi açmak istiyor. İşte sınırsız internet için atılan adım!

FCC, tüketicilerin paylaşımı için yeni bir portal açtı

FCC başkanı Jessica Rosenworcel, geniş bant sağlayıcıları tarafından uygulanan veri sınırlarıyla ilgili önemli bir adım peşinde. Başkan, veri sınırlarının tüketicilerin hizmetlere erişimini engelleyip engellemediği veya rekabete zarar vermediği konusunda resmi bir soruşturma bildirimi için destek istedi.

Rosenworcel konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamasında “İnternet erişimi artık olması hoş bir şey değil, herkes için her yerde olması gereken bir şey” dedi. Ayrıca şunları ekledi: “İnternete erişmemiz gerektiğinde bir görevi tamamlamak için ne kadar veri gerektiğini düşünmüyoruz, sadece yapılması gerektiğini biliyoruz. FCC’nin veri sınırlarını tüketicileri ve rekabeti nasıl etkilediğine yeni bir göz atmanın zamanı geldi.”

Tüm bunlarla birlikte FCC, pek çok sağlayıcının sınırsız internet sunma kapasitesine sahip olması nedeniyle üst sınırların neden hala var olduğuyla da ilgileniyor. Özellikle evde çalışma ve okul için geniş bant erişiminin gittikçe daha önemli olduğunu da belirtti. Ayrıca birçok ISS’nin pandemi döneminde veri sınırlarını düşürdüğünü söyledi.

Söz konusu soruşturma bildirimiyle birlikte FCC, tüketicilerin veri sınırlarını onları nasıl etkilediğini paylaşmaları için bir portal açtı. Komisyon, FCC’nin veri sınırlarının “engelliler, düşük gelirli tüketiciler ve tarihsel olarak dezavantajlı topluluklar” dahil olmak üzere herkes için erişim üzerinde çalışacaklarını ifade etti.

Kısacası FCC, internet erişiminin artık “olsa iyi olur” değil, “herkes için olması gereken bir şey” olduğunu belirtti. Bunun için de adım atacaklarını söyledi. Ayrıca veri sınırlarının etkisine FCC’nin yeni bir bakış atmasının zamanının geldiğini ortaya koydular.

Peki, siz FCC sınırsız internet adımı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir