Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Zekanın merkezi Kayseri’dir!

Zekanın merkezi Kayseri’dir!

ateshaber ateshaber -
28 0

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Valiliği konut sahipliğinde Kadir Has Kongre ve Spor Merkezi’nde hürmet duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile gerçekleşen Türkiye Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvası Türkiye Finali’ne Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Garnizon Kumandanı Hava Tuğgeneral Haldun Taşan, 12’nci Hava Ulaştırma Ana Üs Kumandanı Hava Pilot Tuğgeneral Vedat Öncel, AK Parti Kayseri Milletvekilleri Sayın Bayar Özsoy, Murat Cahit Cıngı, Vilayet Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, MHP Kayseri Vilayet Lideri Ahmet Bağçovan, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun, Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kuruluş Karamustafa, Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Ali İhsan Kabakcı ve Türkiye Akıl ve Zekâ Oyunları Federasyon Lideri Şaban Kurt ile çok sayıda davetli katıldı.

“KAYSERİ’MİZ, ÂLİMLERİN, ALLAH DOSTLARININ KENTİ OLARAK BİLİNİR”

Türkiye Akıl ve Zekâ Oyunları Federasyon Lideri Şaban Kurt’a, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek’in önderliğinde Kayseri’yi seçtikleri için teşekkür eden Lider Büyükkılıç, Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvası’nın Kayseri’de yapılma tercihinin son derece isabetli olduğunu lisana getirerek, “Zekânın ve aklın merkezine geldiniz, güzel geldiniz diyorum. Bu ortada tabi ki 73 tane vilayetimizin birincilerini ağırlıyoruz. İnanın o kadar omuzumuzda sorumluluk hissettik ki, bu çalışmada emeği geçenlere, katkı sağlayanlara, kentimize 73 vilayetten gelip, teşrif edip, bu hoş kenti, Mimar Sinanların kentini, Davut El Kayseri, Seyyid Burhaneddin Hazretleri, Hunat Hatunların, Gevher Nesibe Sultanların kentiniz tanıma fırsatını buldunuz. Makarrı ulema, makarrı evliya diye bilinir Kayseri’miz, yani âlimlerin, Allah dostlarının kenti olarak bilinir. Hayırseverler kenti olarak bilinir. Elbette her kente yakıştırılan bir vasıf vardır lakin sizler de takdir edersiniz ki Kayseri ile ilgili her vakit ‘işini bilir’ mantığı içerisinde yaklaşırken bu ortada ticareti önemser, başı güzel çalışır diye de paylaşılır. Açıdan bu demek değildir ki öteki kentlerle ilgili bu türlü bir yaklaşım yok, ön plana çıkmış istesek de istemesek de” tabirlerinde bulundu.

“SEVGİLİ GENÇLER HAZIR GELMİŞKEN KAYSERİ’DEN YETERLİ YARARLANIN, KAYSERİ DE SİZLERDEN”

Yarışmacı gençlere Kayseri’den uygun yaralanmalarını isteyen Lider Büyükkılıç, “Sevgili gençler hazır gelmişken Kayseri’den düzgün yararlanın, Kayseri de sizlerden, ülkemiz de sizlerden. Zira sizler bizim geleceğimizsiniz. Sahiden artık çağın gereklerine uygun halde yapılan bu türlü manalı çalışmalar ve fonksiyonel bir biçimde zekâmızı geliştirme bağlamındaki yapılan kıymetli çalışmalar hepimiz için göz gerisi edilemez pozisyona gelmiştir” diye konuştu. Büyükkılıç, yarışmacı gençlere muvaffakiyetler dileyerek, Kayseri’nin de bu alanda daha da ileri gidecek çalışmalar yaptığını, Büyükşehir Belediyesi olarak destekçi olduklarını kelamlarına ekledi. Lider Büyükkılıç, turnuvada yarışmacı öğrencilerle tek tek görüşerek sohbet etti, fotoğraf çekindi.

“KAYBEDENİ OLMAYAN BİR TURNUVA”

“Bu yıl 5’incisini Anadolu’muzun hoş kentlerinden Kayseri’mizde çok kıymetli valim Gökmen Çiçek beyin önderliğinde, mesken sahipliğinde burada birlikte gerçekleştireceğiz” diyen Türkiye Akıl ve Zekâ Oyunları Federasyon Lideri Şaban Kurt, yılda 1 milyonun üzerinde çocuğun karşılaşmalara katıldığını lisana getirdi. Turnuvanın, ‘kaybedeni olmayan bir turnuva’ mottosu olduğunu söz eden Federasyon Lideri Kurt, turnuvanın çok büyük iştiraklerle, çok büyük emeklerle yapıldığını tabir ederek, Ulusal Eğitim Bakanlığı’na, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na, Kayseri Valisine, Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri ve emeği olan herkese teşekkür etti.

DEPREMDEKİ ÇALIŞMALAR İÇİN KAYSERİ’YE ‘ÖZEL’ TEŞEKKÜR

Kendisinin de Kahramanmaraşlı olduğunu ve yaşanan zelzelede annesi, ablası ve pek çok yakınını kaybettiğini lisana getiren Türkiye Akıl ve Zekâ Oyunları Federasyon Lideri Şaban Kurt, kalanlara şifalar ve sabırlar, vefat edenlere rahmet dileyerek, o bölgede Kayseri Valisi’ni, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı’nı, ilçe belediye liderleri, kaymakamları ile iş adamlarını her adımda gördüğünü söz ederek, bunun için özel teşekkürlerini sunduğunu lisana getirdi ve turnuvanın Türkiye’ye, vilayetlere, eğitime iyi olması temennisinde bulundu.

VALİ ÇİÇEK YARIŞA YÖNLENDİRDİ

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ise yarışmacıların bir an evvel yarışa başlamak istediklerini gördüğünü lisana getirerek, yarışmacı öğrencileri, velileri ve öğretmeleri Kayseri’de ağırlamaktan ötürü çok memnun olduklarını söz etti ve müsabakanın bir an evvel başlaması için konuşmalarını sonlandırdı. Turnuvada, Türkiye Akıl ve Zekâ Oyunları Federasyon Lideri Şaban Kurt tarafından Lider Büyükkılıç’a dayanaklarından ötürü turnuvalarda oynanan ahşaptan imal edilmiş bir oyun takdimi yapıldı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir