Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Yeni Kabine sonrası birinci iletileri verdi… Kurban Bayramı tatili 9 gün oldu

Yeni Kabine sonrası birinci iletileri verdi… Kurban Bayramı tatili 9 gün oldu

ateshaber ateshaber -
30 0

ANKARA (İGFA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığı Beştepe’de yaplan birinci toplantısı sona erdi.

4 saat 10 dakika süren toplantı akabinde kameraların karşısına geçerek “Millete Sesleniş” konuşması yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu seçimlerde bizimle ve ittifakımızla brlikte tüm Türkye kazanmıştır. Siyasi tercihi ne olursa olsun 85 milyon her bir ferdi kazanmıştır. Kriz heveslileri, terör baronları dışında seçimlerin kaybedeni yoktur” dedi.

“Törenimizde sergilenen birlik ve beraberlik tablosunu ülkemiz açısından büyük bir yarar olarak görüyorum” diyen Erdoğan, “Dünyanın 80’e yakın ülkesinden 20 devlet lideri, 14 başbakan ile üst seviye zevatı başşehrimizde ağırladık. Başta gardaşlarım olmak üzere, törenimize iştirak eden tüm devlet ve hükümet liderlerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Ticarette yeni pazarlara açarak Türkiye’nin rekabet gücünü artırarak ihracatı çok üstlere taşıyacaklarını vurgulayan Erdoğan, “İki kavramın uygulayıcısı olacağız. Bir istikrar, iki itimat. İstikrar ve inançla Türkiye Yüzyılı’nı inşa edeceğiz. Enflasyon kaynaklı hayat pahalılığı ve fahiş fiyat problemini tüm boyutlarıyla milletimizin gündeminden çıkartmakta kararlıyız. Enflasyonu nasıl, daha evvel tek haneli sayılara indirdiysek tekrar başaracağız” dedi.

DEPREMİN YARALARINI SARMAK ANA GÜNDEMİMİZDE

Depremin yaralarının sarılmasının da bu periyotta ana gündem unsurlarından olduğunu söz eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, 319 bini birinci bir sene içinde olmak üzere toplam 650 bin sarsıntı konutu yaparak depremzedelerim yeni yuvalarıyla buluşturacaklarını söyledi.

EMEKLİLERE BAYRAM MÜJDESİ

Öte yandan Emeklilerimizin maaşlarını ve bayram ikramiyelerini Kurban Bayramı öncesinde ödeneceğinin de muştusunu veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, minimum fiyat tespit komitenin da çalışmalarına başladığının bildirisini verdi.

KURBAN BAYRAMI TATİLİ 9 GÜN OLDU

Kurban Bayramı tatili 9 gün olarak belirlendiğini de duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan, 26 ve 27 Haziran’da çalışanların dari müsaadeli sayılacağını belirtti.

BUĞDAY VE ARPA ALIM FİYATLARI BELİRLENDİ

Buğday ve arpa alım fiyatlarını belirlediklerini de duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekmeklik buğdayda ton başına 8 bin 250 lira, arpada ise 7 bin lira olarak kararlaştırdıklarını belirterek, çiftçi kayıt sistemine kayıtlı tüm üreticilerimize buğday için bin lira, arpa için 500 lira takviye verileceğini açıkladı..

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir