Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Yedikule Gazhanesi 30 yıl sonra canlandı

Yedikule Gazhanesi 30 yıl sonra canlandı

ateshaber ateshaber -
29 0

İSTANBUL (İGFA) – İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), kentin endüstriyel miraslarından Yedikule Gazhanesi’ni İstanbul’un kültür-sanat ve toplumsal hayatına kazandırdı.

Yeni Türkü konseriyle İstanbullulara ‘Merhaba’ diyen Yedikule Gazhanesi, İBB Lideri Ekrem İmamoğlu tarafından açıldı.

Doğum gününe denk gelen açılış merasiminde konuşan Lider İmamoğlu, “Göreve geldiğimizden bu yana, İstanbul’a yeni bir bedel katma konusunda ihtimamlı çalıştığımızı tabir edeyim. Her gün İstanbulluların bir problemine tahlil üretmek ve faal bir belediye olmak için ağır uğraş içindeyiz. Bu eforun içinde sizler de varsınız. Zira 16 milyon insanımızın bir üretim sistemidir belediye idaresi ve işleyişi. Sizler sahibisiniz, bizler emanetçisiyiz. Bizi seçtiniz ve biz size layık olmaya çalışıyoruz. Ve bu layık olma konusunda elbette kararlıyız” dedi.

İstanbul’da mirasyedi periyoduna son verdiklerini belirten İmamoğlu, “Biz burayı, şahsî menfaatlere ya da bir avuç küme ya da bir çıkar heyetine değil, sizler üzere halkın kullanımına açıyoruz” dedi.

“Bu; milleti bir ortada tutmak, dünya insanına hoş ve yeterli idare örneklerini ortaya koyabilme davasıdır” diyen İmamoğlu, “Çok net söyleyeyim: Bu dava ismine, önümüze hangi manileri koyarsa koysunlar, önümüze hangi mahkeme davalarını koyarsa koysunlar, yolumuza kararlı halde yürüyeceğiz. Zira temel sorun, gönüldeki davadır. O dava da milletin gönlündeki davadır. Ben, o davayı kazanacağım. O öteki davaların bende hiçbir kararı yok. Değeri de yok” tabirlerini kullandı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir