Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Ulusal Eğitim, Adalet, Ticaret ve Tarım’da dönem teslimler tamamlandı

Ulusal Eğitim, Adalet, Ticaret ve Tarım’da dönem teslimler tamamlandı

ateshaber ateshaber -
29 0

ANKARA (İGFA) – Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, bakanlıkta düzenlenen merasimle misyonu Mahmut Özer’den devraldı.

Bakan Tekin, dönem teslim merasiminde yaptığı konuşmada, yaklaşık 5 yıl evvel duygusal bir veda ile birebir salonda bulunduğunu tabir ederek, “Tekrar merhaba. Artık tekrar tıpkı duygusallık içerisindeyim. Birlikte yol yürüdüğümüz birçok arkadaşımızla tekrar burada salonda bir ortada bulunmaktan ötürü çok mutluyum” dedi.

Gece gündüz demeden 7/24 saat çalışarak bu çabayı sürdüreceklerini millette taahhüt ettiklerini belirten Tekin, hiçbir fedakârlıktan kaçınmadan ne gerekiyorsa bunun için sonuna kadar çaba edeceklerini kaydetti.

2018’den itibaren Bakanlıkta misyon yapanlara tek tek teşekkür eden Bakan Tekin, “Bayrağı onlardan devralmak bizlere bugün nasip olacak, inşallah daha ileriye gerçek götürürüz. İnşallah daima birlikte daha hoş bir Türkiye, daha hoş bir eğitim sistemi göreceğimizi ümit ediyorum” dedi.

Bakanlık misyonu için Yusuf Tekin’i tebrik etti ve Allah’tan muvaffakiyetler dilyen Özer ise, “Bakanlık misyonuma başlarken tek duam vardı, girdiğim üzere çıkabilmek. Prensipli, dürüst, şeffaf, ilkeyi merkeze alan ve eğitim sisteminin güzelleşmesi için çalışmayı Rabbimden bana nasip etmesi için dua etmiştim. Allah’ıma hamdediyorum, duamı kabul ettiği için ve bu süreçte yardım ettiği için” diye konuştu.

ADALET BAKANLIĞI’NDA ZAMAN TESLİM

Öte yandan Adalet Bakanlığı’nda da bölüm teslim merasimi gerçekleştirildi.

Yeni Bakan Yılmaz Tunç, vazifesi Bekir Bozdağ’dan Adalet Bakanlığı’nda düzenlenen merasimle devraldı.

Tunç, hizmetleri kesintisiz sürdüreceklerini belitirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye Yüzyılı amacıyla açıkladığı ve kelamını verdiği adalete yönelik vaatleri, paylaşılan siyasetleri hayata geçirmenin uğraşında olduklarını söyledi. Bakan Tunç, yargının tarafsızlığını ve bağımsızlığını koruyarak, adalet hizmetlerinden en tesirli halde yararlanması için çalışacaklarını belirtti.

TİCARET BAKANLIĞI’NDA PERİYOT TESLİM

Bakanlıklarda günün yedinci zaman teslim merasiminde yeni Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat, vazifesi Dr. Mehmet Muş’tan devraldı.

İhracatımız büyümenin itici gücü olmaya devam edeceğini söz eden Bakan Prof. Dr. Bolat, 41 yıllık iş hayatında iktisadın bir çok kuruluşunda misyonlar yaptığını anımsatarak, kesimi çok düzgün tanıdığını ve varolan meseleleri daima birlikte çözeceklerinin kelamını verdi.

28. Periyotta vazife alan tüm milletvekillerini de tebrik eden Bolat, Türkiye Yüzyılında güçlü bir iktisat ile halkın refahı konusunda çok çalışacaklarını belirterek, cari açığı uygunlaştırmak ve döviz rezervini artırmak istediklerini söyledi. Bolat, pandemi devrinde ticaret piyasasında oluşan dehşetleri ve çok fiyat dalgalanmalarını büsbütün ortadan kaldıracaklarını ve bu bahiste fiyat istikrarını sağlamanın öncelikleri olduğunu kaydetti.

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI’NDA DA PERİYOT TESLİM TAMAMLANDI

Vahit Kirişci’nin sürdürdüğü Tarım ve Orman Bakanlığı’nda misyon yeni kabine üyesi Bakan İbrahim Yumaklı’ya devredildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir