Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Uludağ Elektrik’ten yeterliliğe ‘ilmek’

Uludağ Elektrik’ten yeterliliğe ‘ilmek’

ateshaber ateshaber -
23 0

BURSA (İGFA) – Kadın Dostu Markalar Platformu’nun 6 Şubat sarsıntısı sonrasında hayata geçirdiği, bölgedeki bayan ve çocukları odağına alan Uygunluğa Bir İlmek Projesinin ilmek atma merasimi gerçekleştirildi.

Törende kadın-erkek fark etmeksizin istekli olan 50 iş insanı yünler ve şişlerle birinci ilmekleri sarsıntı bölgelerindeki bayanlara iletmek üzere attılar.

Bir güzellik zinciri oluşturmayı hedefleyen projede birinci ilmeği atılan örgülerin, depremzede bayanlar tarafından devam ettirilerek hırkaya dönüştürülmesi sağlanacak. Projenin bir sonraki etabında ise sarsıntı bölgesinde kurulacak üretim atölyesi ile bayan istihdamı sağlanarak, bayanlar için ekonomik bir güç de oluşturulacak.

Törende projeye dönük görüşlerini aktaran Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytac; “Depremin birinci anından itibaren temel gereksinimlerin karşılanması için afet bölgesinde yer alarak, yaraları daima birlikte sarmak ve zelzeleden etkilenen vatandaşlarımızın motivasyonunu yükseltmek için elimizden geleni yaptık. Sarsıntı dayanışmasının her yerde olması gerektiği yaklaşımıyla bu bölgeden ayrılmak zorunda kalan vatandaşların karşılaşacağı zorlukları hizmet alanımızda da kolaylaştırmayı maksat edindik. Çadır kentte yaşayan bayanlara ve çocuklara temel gereksinim materyalleri, bayramlık kıyafet, oyuncak, kırtasiye ve hijyen eserlerini ulaştırarak, yüzlerde gülümseme oluşturmayı hedefledik. Yapmış olduğumuz dayanaklarla, küçük büyük demeden depremzedelerimizin hayatına dokunabildiğimiz her noktaya temas ettik.İyiliğe Bir İlmek Projesi kapsamında 23 Nisan ve Ramazan Bayramı vesilesiyle ülkemizin farklı kentlerinden bayanların ürettiği amigurumi oyuncakları bölgeye ulaştırarak çocukların mutluluğuna ortak olmuştuk. Bugün projenin bu etabında yer almaktan ve bölgedeki bayanların üretimine dayanak olan bir zincirin birinci ilmeklerini atmaktan ötürü da çok memnunuz. Hoş bir güzellik süreci başlattık. Atılan ilmekler, depremzede bayanlarımız tarafından tamamlanacak olup, hayata yine tutunmaları için umut olacak. Bu projedeki partnerliğimizle birlikte zelzele bölgesindeki bayanlarımıza takviye olarak, sürdürülebilir üretim gücüne katkı sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir