Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Uludağ Elektrik’ten sürdürülebilir dünya hareketi

Uludağ Elektrik’ten sürdürülebilir dünya hareketi

ateshaber ateshaber -
26 0

BURSA (İGFA) – Çevre Haftası kapsamında bir dizi aktiflik gerçekleştiren Uludağ Elektrik, tabiatın korunması ve sürdürülebilir bir dünya için çalışmalarına devam ediyor.

Şirket, Osmangazi Belediyesi ve Bursa Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü ile Bursa Etraf Şehircilik ve İklim Değişikliği Vilayet Müdürlüğü’nün dayanaklarıyla düzenlenen Türkiye Etraf Haftası kutlaması kapsamında paydaşları nezdinde de sürdürülebilir dünya için emel paydaşlığı yaparak YEK-G sistemine farkındalık kazandırdı.

Etkinlikte kurumlara YEK-G Evraklarını Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytac takdim ederken, yenilebilir kaynakların etraf için değerine de değinildi.Organizasyonda yenilenebilir güç kaynakları temalı kitaplar çocuklara dağıtılarak, pak güç kaynaklarıyla çalışan teknolojileri görebilmeleri ve gelecek için bu kaynakların ne kadar kıymetli olduğunun şuuruna varmaları da sağlandı.

Çevre Haftası kapsamında gerçekleştirdikleri çalışmalara dönük görüşlerini ileten Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytac, “Dünya üzerinde yaşanan savaşlar ve güç tedarik zincirindeki aksamalar pak güç kaynaklarına ilgiyi daha da artırdı. Yerli ve ulusal kaynakların güç arz güvenliği açısından kritik değer taşıdığı günümüzde bizler de YEK-G sistemi hakkında hem paydaşlarımızı bilinçlendirmek hem de karbon emisyonlarını azaltmak ismine bu kaynakların tercih edilebileceğini göstermiş olduk.YEK-G sistemin emeli elektrik üretim ve tüketiminde yenilenebilir güç kaynaklarının kullanımını artırmak ve çevreyi korumak. Tüm paydaşlarımızın gücünü yenilenebilir kaynaklardan temin ederek, sürdürülebilir bir dünya için hedef paydaşlığı yapmış olduk. Sürdürülebilir kalkınma gayelerine katkı koyan projeleri devreye alan bir şirket olarak her toplumsal projemizde güç verimliliği ve tasarrufunu, pak kaynakların değerini vurguluyoruz. Çalışmalarımızda doğal kaynakları koruyarak, bugünü ve yarını daha yaşanabilir kılmak için hareket ediyoruz” diye konuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir