Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Türkiye Yüzyılı’nın dünyadaki yankıları kitaplaştırıldı

Türkiye Yüzyılı’nın dünyadaki yankıları kitaplaştırıldı

ateshaber ateshaber -
23 0

ANKARA (İGFA) – Türkiye Yüzyılı’nın başlangıcının 28 Mayıs’taki Cumhurbaşkanı Seçimi olduğuna işaret edilen “Türkiye Yüzyılı Dünya Medyasında” kitabında, Türkiye’nin diplomatik bağlantıları, demokrasi prensip ve normları, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın siyasi ve diplomatik muvaffakiyetleri ve Türkiye Yüzyılı’na dair memleketler arası kamuoyu algısı ortaya konuluyor.

Kitapta, 28 Mayıs’taki Cumhurbaşkanı Seçimi ve sonuçlarını direkt ilgilendiren, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı mevzu alan 40 ülkeden toplam 170 haber, köşe yazısı ve tahlil yer alıyor.
Toplam 5 kısımdan oluşan kitapta, dünya basınından manşetlerle 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı Seçim zaferi özet formda aktarılıyor.

Kitapta, yabancı televizyon kanallarında, internet haber medyasında 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı Seçim zaferinin tahlili ve yansımaları ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın muvaffakiyetini ele alan memleketler arası haberler ve köşe yazılarına detaylı olarak yer veriliyor.

Öte yandan “Türkiye Yüzyılı’nın Başlama Merasimi Dünya Gündemini Belirledi” kitabında ise Türkiye Yüzyıl’nın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki (TBMM) yemin merasimi ve akabinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Vazifeye Başlama Merasimi ile resmen başladığı hatırlatıldı.

Göreve Başlama Merasimi’ne, 21 devlet lideri ve 13 başbakanın yanı sıra çok sayıda bakan ile ortalarında Türk Devletleri Teşkilatı, NATO ve İslam İşbirliği Teşkilatı’nın da olduğu memleketler arası kuruluş temsilcilerinin ve toplam 78 ülkeden üst seviye iştirakin olduğu vurgulanan kitapta, seçimlere ve sonuçlarına tüm dünyanın ilgisinin kayda kıymet olduğu tabir edildi.

Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Lideri Fahrettin Altun da kelam konusu kitapların ön kelamlarında Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılında ülkenin yüzyılın seçimini gerçekleştirdiğini ve necip milletin iradesini sandığa yansıttığını belirtti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir