Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SPOR
  4. »
  5. Türkiye Motosurf Şampiyonası sona erdi

Türkiye Motosurf Şampiyonası sona erdi

ateshaber ateshaber -
27 0

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, sporun model kenti olan Kocaeli’de ulusal ve memleketler arası birçok branşta spor tertiplerine mesken sahipliği yapmaya devam ediyor. Büyükşehir, bu kapsamda ülkemizde giderek yaygınlaşan jetsurf’ün de birinci olma özelliğine sahip ve 4 ayaktan oluşan Türkiye Motosurf Şampiyonası’nın birinci ayağını organize etti. Güçlü geçen 4 yarış sonucunda Murat Yorgancılar birinci, İsmail Kaptanoğlu ikinci, Deniz Özkardeş ise üçüncü oldu.

Parkurda vazifeliler öbür atletleri uyarıp rastgele bir kaza yaşanması için sarı bayrak açıp, düşen atletlere yardım etti. Sekapark Uçurtma Doruğu kıyısındaki yarışları Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Aydınlık, Büyükşehir Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Lideri Şemsettin Yıldırım, Büyükşehir Spor Şube Müdürü Alparslan Arslan, sportmen aileleri ve çok sayıda vatandaş ilgiyle izledi.

“KÖRFEZ SU SPORLARININ MERKEZİ OLACAK”

Kupa merasiminde konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Aydınlık, kelamlarına Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın’ın selamlarını ileterek başladı. Aydınlık, “Güzel bir şampiyonaya konut sahipliği yapmanın memnunluğunu yaşıyoruz. Atletleri ve ailelerini Sporun Başşehri Kocaeli’de konuk etmekten çok mutluyuz. Liderimizin, Körfezi su sporlarının merkezi haline getirmek ve Körfez’e bakıldığında da yelkenlileri, kürek yarışlarını beraberinde motosörf, flyboard üzere uygulamaları görme hayali vardı. Biz bu hayale ve vaade her sene bir adım daha yaklaşıyoruz” dedi. Türkiye’nin çeşitli vilayetlerinden gelerek şampiyonaya katılan atletlere teşekkür eden Aydınlık, önümüzdeki sene karşı kıyıya su sporlarının hayat bulduğu bir merkezin yapıldığının da muştusunu verdi.

Yarışların tamamlanmasıyla hakem heyeti toplanarak yapılan kıymetlendirme ile dereceye giren atletlere protokol tarafından ödül merasimi ile kupaları verildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir