Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SPOR
  4. »
  5. Torku Şeker Spor’da ulusal gurur

Torku Şeker Spor’da ulusal gurur

ateshaber ateshaber -
27 0

KONYA (İGFA) – Torku Şeker Spor Kulübü, hafta içinde hem Güreş ulusal ekibi,hem de Para Badminton ulusal ekibi, Memleketler arası turnuvalara katılacak.

Arnavutluk’un Tiran kentinde yapılacak olan U17 Grekoromen Güreş Avrupa Şampiyonasına iki atlet ve bir antrenör veren Torku Şeker, Kanada’nın Ottowa kentinde yapılacak olan Paralimpik oyunlarına ise bir antrenör ve bir atlet gönderdi.

Torku Şeker Spor Onursal Lideri Ramazan Erkoyuncu, Torku Şeker’in bundan sonra da ulusal kadrolarda ismini sıkça duyuracağını belirterek, “Amatör branşlara verdiğimiz ehemmiyet ve dayanak meyvelerini vermeye devam ediyor. Hem Güreş, hem de Para Badminton branşında atlet ve antrenörlerimizin ulusal kadrolara çağrılması bizler için gurur vericidir. Atletlerimizin ve ulusal ekiplerimizin ülkemize madalyalarla döneceğine inanıyorum. Tüm ulusal gruplarımıza muvaffakiyetler diliyorum” dedi.

Torku Şeker Spor Kulüp Lideri Ahmet Bozdam da, alt yapıya verdikleri değerin karşılığını madalyalar ile aldıklarını kaydetti.

İLK İMTİHAN GÜREŞTE

U17 Grekoromen Güreş Erkekler Avrupa Şampiyonası 12-18 Haziran tarihleri ortasında Arnavutluk-Tiran da yapılacak. Ulusal grubumuz, 30 sportmen ile mindere çıkacak. Turnuvaya epey savlı hazırlanan ulusallarda gaye şampiyonluklarla Arnavutluk’un Tiran kentini İstiklal Marşımızla inletmek olacak.

Geçtiğimiz Nisan ayında Samsun’da yapılan Türkiye Şampiyonasında 2 altın madalya kazanan Torku Şekersporlu güreşciler Halil Çınar ve Ömer Altaş’da ulusal forma ile madalya arayacak. Şampiyonada Torku Şeker Spor kulübünden 51 kg’da Ömer Altaş, 60 kg’da ise Halil Çınar ülkemizi temsil edecek. Torku Şeker Spor Antrenörü Soner Cürmü ise ulusal kadro kafilesinde antrenör olarak misyon yapacak.

BADMİNTONDA MAKSAT OLİMPİYATLAR

Para Badminton Ulusal ekibi ise 14-18 Haziran tarihlerinde Kanada’nın Ottawa kentinde yapılacak olan Paralimpik oyunlara puan veren Milletlerarası Para Badminton turnuvasına katılacak. Turnuvada ülkemizi Torku Şekerspor sportmeni Emine Seçkin temsil edecek. Ulusal grup antrenörlüğünü ise Ahmet Bozdam yapacak.

Son olarak Bahreyn’den gümüş madalya ile dönen Emine Seçkin, Olimpiyat yolunda çok kıymetli bir turnuvaya çıktığını söz ederek, “Başarılı olmak ve madalya kazanmak için herşeyi yapacağım. Ülkemi ikinci defa Paralimpik oyunlar da temsil etmek istiyorum. Bahreyn’de 2.oldum. Kanada’daki bu turnuvada alacağım derecelerin puanı daha yüksek. Bu yolda beni daima destekleyen Federasyonuma, Torku Şekerspor kulübüme ve Onursal Liderimiz Sayın Ramazan Erkoyuncu’ya çok teşekkür ediyorum” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir