Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. EKONOMİ
  4. »
  5. Torku ‘güven duyulan marka’ seçildi

Torku ‘güven duyulan marka’ seçildi

ateshaber ateshaber -
40 0

KONYA (İGFA) – Kuantum araştırma, Türkiye’nin en çok tavsiye edilen markalarını 10 farklı bölüm için, “Müşteri memnuniyeti”, “NPS”, “Güven”, “Gelecekte Kullanma Endeksi” ve “Sürdürülebilirlik” alt başlıklarında belirledi.

Markaların, müşteri memnuniyeti, itimat ve gelecekte tercih edilme hususlarında 5’li likert soru tipiyle değerlendirmesi yapıldı.

Otomotiv, Besin, Kozmetik&Kişisel Bakım, Hazır Giysi, Küçük Konut Aletleri, Finans, Perakende, Beyaz Eşya, Teknoloji ve Akaryakıt dallarındaki tahlil sonuçlarına nazaran Besinde Torku, yüzde 90.4 üzere yüksek bir oran ile “Güven” duyulan marka olurken, 84,8’lik genel ortalama ile “en çok tavsiye edilen” marka oldu.

Araştırmanın Besin bölümündeki sonuç raporunda, itimat duyulan ve gelecekte tercih etme kategorilerinde yüzde 90,4 ile birinci ve sürdürülebilirlik alt başlığındada yüzde 90,2 ile birinci sırada yer alan Torku, dal ortalamasında da 84,8 ile Besin kategorisinde birinci sırayı aldı. Araştırmanın tüm sektörlerdekisonuçları Marketing Türkiye’nin Mayıs 2023 sayısında yayınlandı.

Torku olarak, sağlıklı, doğal ve muteber besin eserleri ile tüketiciler tarafından bir defa daha tercih edilen ve güvenilen markalar sıralamasında birinci sıralarda yer aldıklarını vurgulayan PANKOBİRLİK Genel Lideri ve Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi İdare Heyeti Lideri Ramazan Erkoyuncu, “Kuruluş misyon ve vizyonuna uygun olarak hizmetimizi sürdürüyoruz. Daha evvel de birçok araştırmada birinci sıralarda yer aldık. Eserlerimizde Mısır şurubu, nişasta bazlı şekerler, kimyasal boyalar, ziyanlı hayvansal yağlar kullanmadan ve hijyen kurallarından taviz vermeden tüketiciye sağlıklı eserler sunmaya devam ediyoruz. Yeniden hayvansal yağ kullanmadan jelibon üretebilen tesislere sahibiz.Kalite testlerinden de muvaffakiyetle geçtik. TSE, 3 başka tesisimizi en ince detayına kadar inceledi ve “Sürdürülebilir İnançlı Üretim Belgesini” verdi. Bu Türkiye’de bir birinci oldu.Bu tesislerimizde kaliteden taviz vermeden üretme sorumluluğunu üzerimizde taşıyoruz. Eserlerimizin inançla tüketilmesinden ötürü bir sefer daha gurur duyduk” diye konuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir