Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. EKONOMİ
  4. »
  5. Togg, VivaTech’te start-up’larla buluştu

Togg, VivaTech’te start-up’larla buluştu

ateshaber ateshaber -
24 0

İSTANBUL (İGFA) – Erişilebilir ve kullanıcı odaklı bir mobilite ekosistemi oluşturmak gayesiyle yola çıkan global teknoloji markası Togg, geçen yıl birinci kere katıldığı Avrupa’nın en büyük startup ve teknoloji aktifliği VivaTech’te bu yıl da yerini aldı. Aktiflik kapsamında “Mobility and Innovation Park by Togg” ve “Discovery Stage by Togg” alanlarında iştirakçilerle bir ortaya gelen Togg, start-up’ların mobiliteye dair inovatif eser ve hizmetlerini başka iştirakçilerle paylaşmasına takviye oldu.

Togg CEO’su M. Gürcan Karakaş, VivaTech’te düzenlenen “Mobilite Kıymetlidir: Kentler nasıl daha yeşil ve akıllı hale getirilir?” başlıklı panelde yaptığı konuşmada, “Dünyanın sürdürülebilirliğe gereksinimi var. Kullanıcılar da bunu bekliyor lakin birebir vakitte işletmelerin rekabet gücü için de sürdürülebilirlik gerekli” dedi.

Togg’un “doğuştan sürdürülebilir” bir marka olduğunun altını çizen Karakaş, şunları kaydetti.

“Otomotiv sanayisi süratle dönüşüyor. Mobilite ekosisteminde kesintisiz bir kullanıcı tecrübesi sağlamak için akıllı mobilite aygıtlarının dijital tahliller ve pak güç tahlilleriyle entegre olduğu kapsamlı bir yaklaşıma gereksinim duyuluyor. Biz sürdürülebilirlik seyahatimizde yeni teknolojiler geliştirirken, start-up’larla güçlü iş birlikleri yapıyor ve bu iş birliklerini çok önemsiyoruz zira mobilite ekosisteminde start-up’ların geliştirdiği inovatif teknolojiler kritik rol oynuyor. Kullanıcılara konforlu bir mobilite tecrübesi yaşatacak akıllı güç tahlilleri, akıllı kentlerde akıllı ömür tahlilleri ve yeni mobilite hizmetleri konusunda start-up’larla iş birliklerimizi artırarak sürdürmeye kararlıyız.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir