Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. EKONOMİ
  4. »
  5. TOBB Lideri’nden ‘fuar’ açıklaması

TOBB Lideri’nden ‘fuar’ açıklaması

ateshaber ateshaber -
24 0

ANKARA (İGFA) – İktisadın büyümesinde fuarcılığın hayati bir rol üstlendiğini belirten Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Lideri Rifat Hisarcıklıoğlu, “Fuarlar, dünyanın en eski ekonomik etkileşim faaliyeti olarak, ticaretin kalbi olmayı sürdürmektedir.” dedi.

Hisarcıklıoğlu bildirisinde şu tabirlere yer verdi: “Global ticaretin kalbi, üretim ve ihracatın en kıymetli itici gücü olan fuarcılık bölümü temelinde dünyanın en eski ekonomik ve toplumsal etkileşim faaliyetidir. 2016 yılından bu yana her yıl Haziran ayının bir günü, Memleketler arası Fuarlar Birliği (UFİ) tarafından “Fuarcılık Günü” olarak kutlanmaktadır.

Uluslararası Fuarlar Birliği’nin 2023 yılı için yayınladığı, ‘fuarlar, herkes için bir buluşma noktası ve pazaryeri misyonu üstlenmektedir’ bildirisine ben de katılıyorum. Ülkemiz fuarcılık bölümü de yılda 400’ü aşkın fuar, 30 milyona yakın ziyaretçi sayısı ve yıllık 60 binden fazla iştirakçi ile bölümlerin ve iktisadın buluşma noktasıdır. Fuarcılık kesimi sanayi ve ticaret hacminin büyümesi noktasında hayati bir rol üstlenmektedir.

Bu kanılarla, Türkiye’de fuarcılık sanayisinin gelişmesi için çalışan fuar düzenleyicilerimizin, fuar merkezi işletmecilerimizin, fuar tedarikçilerimizin ve bu ekosistemde yer alan tüm paydaşlarımızın Dünya Fuarcılık Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir