Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. TOBB Ata’nın huzurunda

TOBB Ata’nın huzurunda

ateshaber ateshaber -
39 0

Mehmet UZEL (ANKARA İGFA)
TOBB Lideri Hisarcıklıoğlu ile TOBB Genel Şura Lideri Hüseyin Çevik, Anıtkabir Erdem Defteri’ne şunları yazdı: “Büyük Atatürk, 79’uncu Genel Konseyimiz öncesinde huzurunuzdayız. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin yöneticileri ve delegeleri olarak, milletimizin büyük maksatlarına ve aziz hatıranıza layık olabilmek ismine var gücümüzle çalıştığımızı arz etmek isteriz. Bu yıl cumhuriyetimizin ilanının 100. yılında olmanın da heyecanını ve memnunluğunu yaşıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti bu topraklarda yazgı birliği yapmış milyonların en hoş iştirakidir. En aziz yapıtıdır.

Bizler, “Milletin bağımsızlığını tekrar milletin azim ve kararı kurtaracaktır” kelamıyla yola çıkanların, bitmiş-tükenmiş denirken, küllerinden yeni bir devlet kurmayı başaranların çocuklarıyız. Çok büyük gayretlerle elde edilen kazanımlar, lakin birebir kararlılık ve sahiplenmeyle korunur ve yaşatılır.

Bizlere düşen vazifede Türkiye Cumhuriyeti’ni huzur ve refah dolu yarınlara ulaştırmak için tüm gücümüzle çalışmaktır. Ülkemizi dünyanın en büyük ekonomilerinden birisi yapmak, geçmişte olduğu üzere gelecekte de her alanda dünyada kelam sahibi olmak zorundayız. Bizlere yakışan budur.

Aziz Atatürk, Emanet ettiğiniz Cumhuriyete ve prensiplerinize sonuna kadar sahip çıkacağız. Bu vatan bizden evvelkilerin olduğu üzere, bizim ve bizden sonrakilerin de en kutsal kıymetidir. Asla yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti, ebediyen payidar kalacaktır. Ruhunuz şad olsun”.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir