Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat Malatya’da

Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat Malatya’da

ateshaber ateshaber -
19 0

MALATYA (İGFA) – Ziyareti kapsamında Malatya Büyükşehir Belediye Lideri Selahattin Gürkan’ı makamında ziyaret eden Bakan Bolat, burada kentin inşası ve ticari hayatının canlanması ile alakalı açıklamalarda bulundu.

Bakan Bolat’ı makamında ağırlayan Lider Gürkan, Büyükşehir Belediyesinin sarsıntı müddeti boyunca yaptığı çalışmalar anlatarak, Malatya’nın son durumu hakkında istişarelerde bulundu. Ayrıyeten Lider Gürkan, Malatya’daki esnaf, tüccar ve sanayicilerin taleplerini Bakan Bolat’a iletti.

Öte yandan zelzeleden sonra iş yerleri yıkılan yahut ağır hasar alan esnaflar için Malatya’nın çeşitli yerlerinde 3 bin 500 iş yerinin kurulduğunu belirten Lider Gürkan, ticari hayatın canlanması ismine çalışmaların süratli bir biçimde devam ettiğinin altını çizdi.

“TİCARİ HAYATIMIZIN CANLANMASI NOKTASINDA AĞIR ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR”

Deprem müddeti boyunca yapılan çalışmaları Bakan Bolat’a aktaran Lider Gürkan, “6 Şubat’ta vuku bulan Kahramanmaraş merkezli sarsıntılar, 11 ili etkiledi lakin 4 vilayet çok ağır bir biçimde etkilendi. Malatya’da bu 4 vilayetten birisidir. Natürel sarsıntıdan bu yana yaralarımızı sarmak için çalışmalarımız ağır bir biçimde devam ediyor. Şu an da 63 konteyner merkezimiz var. Kentimizi tekrardan mazisine layık istikbaline hazırlama noktasında ağır bir çalışma içerisindeyiz. Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımıza ve Malatya’mıza gelen bakanlarımıza bizim bu husustaki niyetimizin şu halde olduğunu tabir ettik. Süreksiz iş yerleri ile ilgili de belediyemizin yanında yer alan yaklaşık 350 iş yerimizin kuraları çekildi ve faaliyete geçti” dedi.

BAKAN BOLAT, “MALATYA GÜÇLÜ VE SAĞLAM DİNAMİKLERİ OLAN BİR ŞEHİRDİR”

Deprem bölgesindeki kentlerin bir an önce ayağa kaldırılması noktasında hükümetin ağır bir çalışma içerisinde olduğunu belirten Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat, “Göreve geldiğimizden bu yana hazırlık çalışmalarımızı ağır bir halde sürdürdük. Malatya hakikaten de ülkemizin doğusunda parlayan bir yıldız olarak her vakit var oldu. Girişimciliğin yüksek olduğu ticaretin canlı olduğu tarımının yanında endüstrisinin de güçlü olduğu ve Malatya dışında da çok başarılı iş insanlarının olduğunu biliyoruz ve takdir ediyoruz” diye konuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir