Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Tahıl ambarı Konya’da ekmeğe artırım geldi!

Tahıl ambarı Konya’da ekmeğe artırım geldi!

ateshaber ateshaber -
17 0

KONYA (İGFA) – Konya’da ekmeğe gelen artırım akabinde Gelecek Partisi Vilayet Lideri Ahmet Arslan, artırıma reaksiyon gösterdi.

Fahiş fiyatlardan iktidarı sorumlu tutan Arslan, Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay’a seslenerek, “Başkan Altay bu artırımı da geri çektir” davetinde bulundu.

Konya’da 200 gram bir ekmeğin 5 lira olduğunu duyuran Lider Arslan, “Son vakitlerde süratli bir halde yaşanan ekonomik çöküşü temel besinler başta olmak üzere, A’dan Z’ye gelen artırımlardan kolay kolay anlayabilirsiniz. Ekmeğin yanında birçok temel besin unsuru ve esere artırım geldi. 14 Mayıs seçimlerinden evvel Konya’da simit fiyatlarına artırım yapılmıştı. O gün Konya Büyükşehir Belediye Lideri Sayın Uğur İbrahim Altay ferdî toplumsal medya hesabından bir açıklama yapıp, bu artırıma reaksiyon göstererek artırımın geri çekilmesine vesile olmuştu. Akabinde lideri olduğu Konya Büyükşehir Belediyesi Konya’da su fiyatlarına artırım yaptı. Daha evvel 200 TL’nin görünmediği piyasada Türk Lirasının eriyişini yaşıyoruz. İktisadın sorumlusu mevcut iktidar partisidir; seçimlerin çabucak akabinde gelen artırımlar halkın ızdırabına sebep olmuştur!” diye konuştu.

Konya’da son bir yılda ekmeğe yüzde 100’ün üzerinde artırım geldiğini söyleyen Gelecek Partisi Konya Vilayet Lideri Ahmet Arslan, fırıncı esnafının da girdi maliyetleri altında ezildiğini söyledi.

“Fırıncı esnafımız, “bir ekmekte 35 kalem girdimiz var. Ekmek fiyatını belirlemeden evvel bu girdileri hesaplayarak ona nazaran bir ekmek fiyatı belirliyoruz.” dediğini tabir eden Arslan, “Esnaflarımız bunların hepsinin girdi maliyetlerini çıkartıp, ekmek fiyatını konutlarına ekmek götürebilecek formda çıkardığını söylüyor. Geldiğimiz noktada fırıncı esnaflarına kâfi dayanak verilmemesi ise vatandaşın cebine yansıyor. Mevzuyla ilgili tekrardan hububat kenti Konya’mızda ekmek fiyatlarına gelen artırımın yanlış olduğunu, bir an evvel geri çekilmesi gerektiğini ve bu süreçte tüm yükün fırıncı esnafımıza yüklenmemesi gerektiğini söz etmek istiyorum.” diye konuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir