Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SPOR
  4. »
  5. Su altında ikili kupa

Su altında ikili kupa

ateshaber ateshaber -
36 0

İZMİR (İGFA) – Türkiye U21 ve U15 Sualtı Ragbisi Türkiye Şampiyonası, İzmir Büyükşehir Belediyesi mesken sahipliğinde Havuz İzmir’de düzenlendi. İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü kadroları dev tertipten iki kupa ile ayrılmayı başardı. Tıpkı vakitte ulusal kadro seçmeleri niteliğindeki şampiyonada 29 ekipten 350 sportmen gayret ederken son 10 yılın en büyük iştiraki geçekleşti.

Dereceler keyifli etti
U21 kategorisinde dokuz erkek ve yedi bayan grubu yer aldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Bayan Ekibi, küme serisini Ege Üniversitesi’ni 3-0, Marmara’yı 8-0 yenerek önder tamamladı. Çaprazda eşleştiği Derin Ege’yi de 8-0’lık skorla mağlup eden İzmir grubu, finalde Ege Sualtı Sporları’na penaltıyla 1-0 yenilerek Türkiye ikincisi oldu. U21 erkekler ise beşinciliği elde etti.
U15 kategorisinde sekiz erkek ve beş bayan ekibi yer aldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Bayan Ekibi, tek devreli lig maçlarında Olimpik Yüzme’yi 9-1, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’ni 4-0 yenip Ege Üniversitesi ile 1-1 berabere kaldı. Ege Sualtı Sporları’na ise 3-1’lik skorla mağlup olan İzmir takımı averajla Türkiye üçüncüsü oldu. İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü U15 Erkek Ekibi ise Türkiye dördüncülüğünü aldı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir