Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. MAGAZİN
  4. »
  5. Somon’da süper final

Somon’da süper final

ateshaber ateshaber -
29 0

TRABZON (İGFA) – Trabzon’da bu yıl 2.’si Ganita’da düzenlenen Türk Somon Şenliği, mükemmel konserlerle sona erdi. Şenlik alanına gün uzunluğu akın eden Trabzonlular ve turistler hem doyasıya eğlendiler hem de değişik formlarda hazırlanan somon yemeklerini ve yöresel lezzetleri tatma imkanı buldular.

ÜNLÜ ŞEFLER TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTI
Türk Somon Şenliği için Trabzon’a gelen ünlü şefler Hazer Amani, İbrahim Tabiat Çiftçi, Eyüp Kemal Sevinç, Cansu Kurgu Karacaoğlu, Dila Mete Peker ve Sevim Köse, konserler öncesi ‘Türk Somonunun Sıhhate Faydası’ isimli söyleşinin konuğu olarak, tecrübelerini iştirakçilerle paylaştılar.

TRABZON ŞENLİK KENTİ OLUYOR
Konser alanına gelerek iştirakçilere seslenen Trabzon Büyükşehir Belediye Lideri Murat Zorluoğlu, “Gençler ve kendini benim üzere genç hisseden hemşehrilerim. Yaz yeni başlıyor. Cümbüşler yeni başlıyor. Trabzon artık yavaş yavaş bir şenlik kenti oluyor. Sizlere bol cümbüşler diliyorum” tabirlerini kullandı.

DOYASIYA EĞLENDİLER
Lider Zorluoğlu’nun konuşmasının akabinde ünlü sanatçı EYPİO seslendirdiği müzikleriyle binlerce bireye keyifli anlar yaşattı. Alanda bulunanların doyasıya eğlendiği konser sırasında bir de sürpriz yaşandı. Evlilik teklifinde bulunan genç, ‘evet’ karşılığı alınca, renkli imgeler ortaya çıktı.

HEMŞEHRİLERİNDEN LİDER ZORLUOĞLU’NA TEŞEKKÜR
Ganita’da düzenlenen şenliğe katılanlar, mükemmel bir görsel yaşandığını belirterek, “Şehir olarak cümbüşe hasret kalmıştık. Evvelden bölge vilayetlerde düzenlenen etkinlikler ve konserler için kilometrelerce yol giderdik. Bırakın cümbüş tertiplerini denizle buluşacak kıyı şeridimiz yoktu. Ganita her manada çok hoş oldu. Artık konuklarımızı de burada ağırlıyoruz.
Bu türlü süper bir projeyi Trabzon’a kazandırdığı için Büyükşehir Belediye Lideri Murat Zorluoğlu başta olmak üzere ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” sözlerini kullandılar.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir