Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. EKONOMİ
  4. »
  5. Selden ziyan gören üreticiye dayanak

Selden ziyan gören üreticiye dayanak

ateshaber ateshaber -
23 0

ANTALYA (İGFA) – Yerelden Kalkınma unsuru doğrultusunda çiftçiyi her alanda destekleyen Antalya Büyükşehir Belediyesi, Korkuteli Kayabaş Mahallesi’nde 3 Haziran’da meydana gelen hortum ve dolu felaketinin akabinde ziyan gören üreticilerin yardımına koştu. Lider Muhittin Böcek, felaketin akabinde kendisine ulaşarak yardım isteyen üreticilerin talebini karşılıksız bırakmadı.

1750 Metrekare Naylon Yardımı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ziraî Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından hasar tespit çalışmasının akabinde seraları ziyan gören 4 üreticiye 1750 metrekare sera naylonu teslim edildi. Afetten sonra seralarının kullanılmaz hale geldiğini söyleyen Mustafa Dedemen

isimli üretici “Muhittin Liderimizle irtibata geçtik. Sağ olsun grubuyla birlikte yardımımıza koştu ve naylonları bize gönderdi” dedi.

Başkan Böcek Sahip Çıktı

Naylonunu teslim alan Mustafa Ay isimli üretici de evvel hortum akabinde dolu felaketi yaşadıklarını ve seralarının ziyan gördüğünü belirterek, “Muhittin Böcek Liderime çok teşekkür ederim. Bu yeterliliklerini unutmayacağız. Sera naylonu kıymetli bir eser. Kilosu şu anda 65 TL. Liderimiz sağ olsun bize sahip çıktı. Üreticiye dayanaklarından ötürü çok teşekkür ederiz” diye konuştu.

Ahmet Öngel de yeni naylonları çekerek seralarını tamir edeceklerini ve tekrar üretime başlayacaklarını söyledi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir