Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SPOR
  4. »
  5. Sekapark er meydanına hazırlanıyor

Sekapark er meydanına hazırlanıyor

ateshaber ateshaber -
37 0

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin her yıl klâsik olarak düzenlediği Sekapark Altın Kemer Yağlı Güreşleri’nin 15.’si için geri sayım başladı.

Ata sporumuz yağlı güreşlerde Türkiye’nin birbirinden kıymetli başpehlivanlarını bir ortaya getirecek bu değerli tertip 10-11 Haziran 2023 tarihlerinde İzmit Atletizm Pisti’nde gerçekleştirilecek. Dev tertip bu yıl tarihi Kırkpınar Güreşlerinin efsane ismi Karamürselli Kadir Birlik ismine düzenleniyor.

TÜRKİYE’NİN BİRBİRİNDEN BEDELLİ BAŞPEHLİVANLARI

Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nca Türkiye’nin birbirinden kıymetli başpehlivanının yanı sıra 1.000’in üzerinde güreşçiyi bir ortaya getirecek bu değerli tertipte çalışmalar tüm süratiyle sürüyor. Öte yandan bu yıl Türkiye Klâsik Güreşler Federasyonu tarafından birinci sefer düzenlenen ve 7 tertipten oluşan Türkiye Yağlı Güreş Ligi’nde, 15. Sekapark Altınkemer Yağlı Güreşleri bu ligin 2. tertibi olarak yapılacak. Türkiye Yağlı Güreş Ligi’nde birinci 24’e giren başpehlivanlar, Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerine direkt katılma hakkını kazanacak.

ER MEYDANINDA TER DÖKECEKLER

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri öncesi pehlivanların çayıra çıkacağı Sekapark Altın Kemer’de Türkiye’nin en tezli pehlivanların katılması bekleniyor. Şampiyon başpehlivan, Kocaeli Sekapark Altın Kemer Yağlı Güreşleri ve Kocaeli’ye mahsus motiflerle süslenmiş özel hazırlanmış altın kemerin de sahibi olacak. 14 farklı uzunlukta güçlerini ve tekniklerini er meydanında sergileyecek olan güreşçilerin yanı sıra başpehlivanlar da er meydanında ter dökecekler.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir