Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Sarsıntıda hayatını kaybeden NEVÜ’lüler için fidan dikildi

Sarsıntıda hayatını kaybeden NEVÜ’lüler için fidan dikildi

ateshaber ateshaber -
24 0

Mehmet UZEL (NEVŞEHİR İGFA)
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörlüğü öncülüğünde Meslek Yüksekokulu Halkla Bağlar ve Tanıtım Programı 2. sınıf öğrencileri tarafından oluşturulan ‘NEVÜ Mezunlar Ormanı’na, Kahramanmaraş merkezli zelzelelerde hayatını kaybeden öğrenciler anısına birinci fidanlar dikildi.

NEVÜ Damat İbrahim Paşa Merkez Yerleşkesi Sezai Karakoç Öğrenci Ömür Merkezi yanında düzenlenen fidan dikim aktifliğine; Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Nevşehir Belediye Lideri Dr. Mehmet Savran, NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, Nevşehir Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Muhsin Özdemir, Nevşehir Aile ve Toplumsal Hizmetler Vilayet Müdürü Halit Açar, 19 Mayıs İlkokulu öğretmen ve öğrencileri, Yavuz Sultan Selim Han Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri, NEVÜ akademik ve idari işçisi ile öğrenciler katıldı.

Etkinlik hürmet duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının akabinde zelzelede hayatını kaybeden tüm vatandaşlar için okunan Kuran-ı Kerim tilaveti ve dualarla başladı.

Öğrenciler ismine konuşma yapan Meslek Yüksekokulu Halkla Bağlar ve Tanıtım Programı 2. sınıf öğrencisi Emine Burcu Taş, Mezunlar Ormanı Projesi’nin hedeflerinden birinin üniversitesinden mezun olan her bir öğrenci için fidan dikilerek üniversitelerin daha yeşil yerleşkelere dönüşmesini teşvik etmek olduğunu söyledi. Taş “Gelecek jenerasyonlara daha yaşanabilir pak bir dünya bırakmak istiyoruz. Zelzelede hayatını kaybeden başta sınıf arkadaşımız Behiye Doğancı olmak üzere birbirinden bedelli üniversite arkadaşlarımız ismine dikeceğimiz her bir fidanın onlar isminde birer şefaatçi olmasını diliyoruz” diye konuştu.

Aktekin: Öğrencilerimizi ve Tüm Vatandaşlarımızı Rahmetle Anıyoruz

Rektör Prof. Dr. Semih Aktekin ise Meslek Yüksekokulumuzun Halkla Bağlar ve Tanıtım Programı 2. Sınıf öğrencilerinin Mezunlar Ormanı Projesi kapsamında oluşturulan Mezunlar Ormanıyla 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli sarsıntılarda hayatını kaybeden tüm vatandaşlar ile birlikte NEVÜ’lü öğrencilerin aziz anılarını yaşatmayı amaçladıklarını söyledi.

Aktekin “Yüzyılın felaketi olarak isimlendirdiğimiz Kahramanmaraş merkezli sarsıntılarda binlerce vatandaşımızı kaybetmenin tarifsiz acısını daima birlikte yaşadık. İnşallah zelzelenin birinci gününden itibaren ortaya koyduğumuz devlet ve millet dayanışmasını devam ettirerek bu sıkıntı günlerin üstesinden daima birlikte geleceğiz. Bu vesileyle sarsıntılarda kaybettiğimiz öğrencilerimize ve tüm vatandaşlarımıza bir kere daha Cenab-ı Allah’tan rahmet ve ailelerine sabırlar, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum. Ayrıyeten böylesine manalı bir aktifliği gerçekleştirdikleri için üniversitemiz Meslek Yüksekokulu Halkla Alakalar ve Tanıtım Programı 2. sınıf öğrencilerimize ve bedelli akademisyenlerimize çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

NEV

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir