Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SPOR
  4. »
  5. Şampiyon hoca Faris Çalbay

Şampiyon hoca Faris Çalbay

ateshaber ateshaber -
27 0

Şehmus EDİS (MARDİN İGFA)
2002 yılında profesyonel futbol hayatına Mardinspor’da başlayan başarılı çalıştırıcı Faris Çalbay, çeşitli takımlarda14 yıl boyunca futbol oynadı. Futbolu bıraktıktan sonra amatör liglerde teknik yöneticilik yapan Çalbay geçtiğimiz yıl Yalım Gençlik spor ile şampiyonluk yaşadı. Bu yılda Ömerlispor’un başına geçen başarılı teknik yönetici kadrosunu Mardin 2’nci Amatör Lig’den 1’nci ci Amatör Lig’e çıkarmayı başardı.

Son 2 yılda çalıştırdığı 2 farklı kadroyla şampiyonluk yaşayan Teknik Yönetici Faris Çalbay, futbolda her vakit maksadının muvaffakiyete odaklanmak olduğunu söyledi.
2002 yılında Mardinspor ile profesyonel futbolculuk hayatına başladığını belirten Çalbay,” Uzun yıllar Mardinspor’da oynadıktan sonra 14 yıl boyunca çeşitli kadrolarda futbol oynadım. Her vakit başarılı olmayı kendime maksat seçtim. Futbolu bıraktıktan sonra amatör liglerde teknik yönetici olarak çeşitli kadrolarda misyon aldım. Son 2 yılda 2 farklı grupla şampiyonluk yaşadım. Ömerlispor ile Mardin 2.ci Amatör ligden 1.ci amatöre yükselerek şampiyon olduk. Şampiyonlukta büyük emeği geçen bütün sporcularımı teknik takımda çalıştığım antrenörlerimi ve kulüp liderimizi bütün yönetici arkadaşlarımızı şampiyonluğu bütün Ömerli spor taraftarlarına armağan ediyorum” dedi.

GELECEĞİN FUTBOLCULARINI YETİŞTİRİYORUM

Mardin Büyükşehir Belediyesi futbol Antrenörü misyonunu üstlendiğini kaydeden Çalbay, “Burada geleceğin futbol yıldızlarını yetiştirmek için kolları sıvadık. Kursa katılan 8-13 ve 14-17 yaş aralığında 120 atletimiz var. Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin toplumsal sorumluluk projeleri kapsamında düzenlenen yaz spor okullarına takviye veren Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Lider Vekili Mahmut Demirtaş ile Büyükşehir Genel Sekreterimiz Sayın Murat Süzen’e teşekkür ediyorum. Geçen yıl olmak üzere bu yılda yaz spor futbol okullarına büyük ilgi gösterildi.

Bu yıl 8-13 ve 14-17 yaş ortasında 120 çocuğumuza spor eğitimi veriyoruz. Bu kurslara katılan çocuklarda büyük bir gelişim gösteriyor. Bu da çocuklarımızın okul hayatında ve toplumsal hayatlarında daha başarılı kılıyor” sözlerini kullandı.

Ömerlispor Kulüp Lideri Abdülkadir Yıldız ise, bu sene şiddetli bir maratondan anlımızın akıyla çıkmanın memnunluğunu yaşadıklarını tabir etti. Yıldız,” Devre ortası Faris hocanın gelmesiyle düzgün bir çıkış yakaladık ve sonu hoş oldu. Şampiyonlukta emeği geçen başta teknik heyetimiz ve Ömerli spor taraftarlarına armağan ediyoruz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir