Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Sakarya’nın eko turizm rotasını dünya görecek

Sakarya’nın eko turizm rotasını dünya görecek

ateshaber ateshaber -
24 0

SAKARYA (İGFA) – Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin koordinatörlüğünde yürütülen ‘Karadeniz’de Pedal Çevirelim’ isimli Avrupa Birliği projesinin paydaşları olan Bulgaristan, Romanya, Ukrayna, Gürcistan’dan gelen kurum ve kuruluşlarla Sakarya’da bir ortaya geldi.

Sakarya merkezli Karadeniz Havzası Turizm Platformu Teşebbüsü kurulması hedeflenen projede paydaşlarla Sakarya’nın Karadeniz ülkeleri açısından eko turizm merkezi olması istikametinde görüş birliği yapıldı. Toplantıya ortak ülke temsilcilerinin yanı sıra Vilayet Kültür ve Turizm Müdürlüğü, SATSO ve STK temsilcileri de katıldı.

Ortak ülkelerle Sakarya’nın mavi ve yeşil zenginliğini tanıtmak, eko turizm rotasında pedal dostu işletmeleri ön plana çıkarmak ve mahallî kalkınmaya takviye sağlamak gayesiyle Büyükşehir Belediyesi Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı koordinatörlüğünde yürütülen projede ortak ülkelerle ortak dijital platform oluşturuldu. Bu uygulama Türkiye hudutları için yayına çıktı. Şu an Apple, Android ve öteki işletim sistemlerinin marketlerinden indirilebiliyor.

Bu sayede oluşturulan dijital rota uygulaması ile artık dünyada tüm gezginler Sakarya’nın eko turizm rotalarını gezebilecekler, paylaşımda bulunabilecekler ve mahallî iktisat bu tanıtım sayesinde gelişim sağlayacak. Bunun yanı sıra artık akıllı telefonlardan Sakarya’nın eko turizm rota uygulaması olan #LetsCycle uygulaması kullanılabilir hale getirildi.Deneme evresinde olan bu Eko turizm Rotası Akıllı Uygulaması geliştirilerek kısa mühlet içerisinde dünyaya dijital olarak açılacak.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir