Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Sakarya yağışlarda hasar gören o yol için seferber oldu

Sakarya yağışlarda hasar gören o yol için seferber oldu

ateshaber ateshaber -
22 0

SAKARYA (İGFA) – Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon Yönetimi (SASKİ), geçtiğimiz hafta mevsim normallerinin çok üzerinde yaşanan yağışlardan ötürü oluşan sel ve baskınların yaralarını sarmaya devam ediyor.

Hendek Uludere mevkiinin ulaşım güzergahı olan ve yağışlar sonrası hasar gören yolun ziyan gören altyapısını onarmak için gece gündüz çalışmalar devam ediyor. Bir yandan ilçe belediyesi ile iş birliği halinde çalışan Büyükşehir Belediyesi grupları ise üstyapının en kısa müddette onarılarak yolun problemsiz ve inançlı bir halde yine ulaşıma açılması için gayret ediyor.

EKİPLER ARALIKSIZ MESAİ İLE ÇALIŞIYOR

Kurum tarafından yapılan açıklamada ise, “ Mevsim normallerinin üzerinde gelen yağışlara karşın güçlü altyapı ağımız sayesinde kentimizde can kaybına neden olabilecek çok büyük aksilikler yaşanmadı. Yaşanan aksiliklere ise anında müdahale edilerek vatandaşlarımızın mağduriyeti kısa müddette giderildi. Hendek Uludere mevkiinde ise sel ile birlikte kopan yol, altyapı çizgilerini da beraberinde kopartmış. Takımlarımız gece dahi bölgede çalışmalarını sürdürüyor. Altyapısını kısa müddette yenileyeceğimiz bölgemizin üstyapısı da Büyükşehir grupları çalışmaları sonrasında ulaşıma açacak” sözleri kullanıldı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir