Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. EKONOMİ
  4. »
  5. Sabiha Gökçen’de bayram yoğunluğu

Sabiha Gökçen’de bayram yoğunluğu

ateshaber ateshaber -
32 0

İSTANBUL (İGFA) – 51 ülkede 154 destinasyonu birbirine bağlayan rotaya sahip İstanbul Sabiha Gökçen Memleketler arası Havalimanı (İSG) beklenen tatil yoğunluğuna karşı çeşitli tedbirler aldı. 2023 yılının birinci beş ayında 14 milyon yolcu sayısına ulaşan İSG, bayram ve yaz tatili müddetince de yolcularına rahat ve konforlu bir seyahat tecrübesi sunabilmek için gereken planlamaları yaptı.

Yolcuların problemsiz bir halde uçuş kapılarına ulaşmalarını sağlamak için terminal işletme ünitesinde ekstra işçi planlaması yaptıklarını belirten Havalimanı CEO’su Berk Albayrak, güvenlik ve paklık takımlarına de ek işçi tedariği sağladıklarını belirtti.

Albayrak: “Terminalimizde yolcularımıza temas ettiğimiz her noktada kaliteli, süratli ve konforlu hizmet sunmak, konuklarımıza eksiksiz bir seyahat tecrübesi yaşatmak en büyük amacımız. Tatil yoğunluğunu faal bir biçimde yönetmek için de gerek terminal içi operasyon gruplarında gerek güvenlik denetim noktalarında ek işçi görevlendirdik. Tıpkı vakitte operasyonel süreçlerimizi yapay zeka takviyesiyle takip ediyoruz. Kalabalık oluşan alanlara anında müdahale edip takviye grupları yönlendiriyor, süreçleri hızlandırıyoruz’’ halinde konuştu.

“Bu yıl yaz döneminin başlangıcı, bayram tatili ve hac dönüşü ile birleşiyor. Havalimanı operasyonlarımız için bu birleşimden doğacak yoğunluğu yeterli yönetebilmek ismine gereken tüm tedbirleri almış bulunuyoruz” diyen Albayrak; “Dijital tahlillerimizle, seyahat öncesi süreçleri daha süratli ve kolay hale getiriyoruz. Konuklarımız Sabiha Gökçen Taşınabilir Uygulaması’ndan tüm uçuş bilgilerini anlık takip edebilirken, terminalimizde bulunan self servis kioskları ile check-in süreçlerini yapabilir, çipli pasaportları ile Süratli Pasaport Geçiş Sistemi’ni kullanarak sıra beklemeden pasaport süreçlerini tamamlayabilir” dedi.

Tatil dönemini yeni destinasyonlarla da desteklediklerini belirten Albayrak, Haziran 2023 itibariyle Kentin Havalimanı’ndan İngiliz hava yolu British Airways ile Londra Heathrow Havalimanı’na, Yunanistan’ın Rodos ve Midilli havalimanlarına, Ürdün’de Amman ve Rusya’da Kazan havalimanlarına toplamda beş yeni yurt dışı rotası eklediklerini tabir etti. Albayrak “45 havayolu ile 51 ülkede ulaşım sağladığı destinasyon sayısını 154’e ulaştırdık” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir