Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. EKONOMİ
  4. »
  5. Rifat Hisarcıklıoğlu’na güvenoyu

Rifat Hisarcıklıoğlu’na güvenoyu

ateshaber ateshaber -
33 0

ANKARA (İGFA) – Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 79’ncu Genel Heyeti Ankara’da gerçekleştirildi. Kayseri Ticaret Odası’nı temsilen Genel Şuraya İdare Konseyi Lideri Ömer Gülsoy, Meclis Lideri Cengiz Hakan Arslan, Genel Konsey Delegeleri Ahmet Akçakaya, Ahmet Akşar, Ahmet Kirazoğlu, Ahmet Soysal, Alper Tuna Elmacı, Bülent Ünlüsavurun, Kürşat Türkoğlu, Mehmet Gülsoy, Mehmet Yağanlı, Muammer Topsakal, Mustafa Aydın, Mustafa Özçakı, Necati Selçuk Şahin, Selim Ağaoğlu, Sinan Taşpınar, Ünsal Erkilet ile Genel Sekreter Mevlüt Çil katıldı.

TOBB’un 79’uncu Genel Konseyi kapsamında, TOBB Lideri M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Genel Konsey Divanı, TOBB İdare Şurası Üyeleri, Kurullar, oda, borsa liderleri ve delegeler ile birinci olarak Anıtkabir’i ziyaret ederek, Ata’nın huzurunda hürmet duruşunda bulundu. TOBB Lideri Hisarcıklıoğlu ile TOBB Genel Konsey Lideri Hüseyin Çevik’in Anıtkabir Erdem Defteri’ni imzalamasının akabinde toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirildi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN VE BAKANLAR MERASİME KATILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve bakanların iştirakiyle TOBB 79. Genel Konseyi kapsamında Birlik merkezinde Hizmet Gurur Evrakı Takdim Merasimi düzenlendi. TOBB Lideri M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye’nin seçim sürecini sükunetle tamamladığını belirterek, “Artık seçimleri geride bırakma, istikrarları yerine oturtma, daha huzurlu, daha keyifli ve daha müreffeh bir Türkiye için daima birlikte çok çalışma zamanıdır” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 81 vilayette faaliyet gösteren 365 oda ve borsanın tamamını, 1,8 milyona yaklaşan üyenin hepsini birer “Alperen” olarak gördüklerini belirterek, “Sizlerin şahsında, büyük ve güçlü Türkiye ülküsüne sahip çıkan TOBB üyelerine, ülkem ve milletim ismine teşekkür ediyorum” diye konuştu. “Türkiye’ye hizmet uğraşımızda bugüne kadar daima sizlerle yol yürüdük. Ne yaptıysak birlikte yaptık, sırt sırta vererek beraberce başardık” diyen Erdoğan, demokrasiye yönelik tehditlere de birlikte göğüs gerdiklerini lisana getirdi.

KTO İDARE KONSEYİ ÜYESİ MEHMET GÜLSOY TOGG KURASI ÇEKTİ

TOBB 79. Genel şurasına katılan 365 oda – borsaya teslim edilecek olan TOGG araçlarının kurası da çekildi. TOGG araçlar için gerçekleştirilen kura çekimine katılan KTO İdare Heyeti Üyesi Mehmet Gülsoy, sıralama kurasında 150’inci sırayı çekti. KTO’nun TOGG aracının kısa müddet içinde teslim edileceği vurgulandı.

HİSARCIKLIOĞLU 7’NCİ DEFA LİDER SEÇİLDİ

TOBB İktisat ve Teknoloji Üniversitesi’ndeki 79. Genel Kurul’da tek listeyle gidilen seçimlerde mevcut Lider Rifat Hisarcıklıoğlu 7’nci sefer bu vazifeye seçildi. İdarenin yüzde 40’ının değiştiği listede20 kişilik idare konseyi üyesinden 12 tanesi yerini korurken, 8 üye yerlerini yeni isimlere bıraktı.

Öte yandan Kayseri Ticaret Odası Lideri Ömer Gülsoy, Genel Kurul’da Ticaret Odaları Kurul Üyeliği ile Hesapları İnceleme Kurul Başkanlığına seçildi. Lider Gülsoy, yaptığı açıklamada “365 Oda/Borsa Liderimiz ve Delegelerle TOBB 79. Genel Heyeti huzur içerisinde gerçekleştirildi. Pahalı Liderimiz, tek adaydı. Kayseri Ticaret Odası olarak tam takım ile katıldığımız Genel Konseyde tüm delegelerin oyları ile itimat tazeleyen ve yine TOBB İdare Şurası Başkanlığına seçilen Değerli Liderimiz Rifat Hisarcıklıoğlu’nu can-ı gönülden tebrik ediyor, topluluğumuz ve iş âlemimiz için güzel hizmetler temenni ediyorum. Yeni seçilen İdare Heyetimize, Komisyonlarımıza ve Konseylerimize muvaffakiyetler diliyorum. Şahsımı Ticaret Odaları Kurul Üyeliğine ve Hesapları İnceleme Kurulu Başkanlığına seçen Başta Liderimiz Rifat Hisarcıklıoğlu’na ve delegelerimize teşekkür ediyorum. Ülkemizi ve iş dünyamızı daha üst düzeylere çıkarmak hizmet etmeye devam edeceğiz. ” Sözlerini kullandı.

“ÇALIŞMAYA TEKRAR BAŞLIYORUZ”

Ayrıca Hisarcıklıoğlu da Twitter hesabından, TOBB’un 79. Genel Şurası’na ait paylaşım yaptı. TOBB 79. Genel Konseyi’nin, ülkeye ve iş dünyasına iyi olması temennisinde bulunan Hisarcıklıoğlu, şu değerlendirmelerde bulundu: “365 Oda/Borsa Liderimiz ve delegelerimizin oyları ile organ seçimlerini tamamladık. Büyük bir aile olarak yeni bir ruhla, yeni bir heyecanla çalışmaya tekrar başlıyoruz. Yeni seçilen İdare Heyetimiz, Kurullarımız, Kurullarımız ve Heyetlerimiz ile birlikte ülkemize ve iş dünyamıza hizmet vermeyi sürdüreceğiz. Rabbim iyi hizmetler yapmayı, üstlendiğimiz bu emanetin hakkını vermeyi nasip etsin”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir