Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Öğretmenlere zarurî hizmet affı

Öğretmenlere zarurî hizmet affı

ateshaber ateshaber -
21 0

ANKARA (İGFA) – Ulusal Eğitim Bakanlığınca (MEB), 16 Haziran 2023 tarihinden evvel misyona başlayan yönetici ve öğretmenlerin mecburî çalışma yükümlülükleri kaldırıldı.

Bakan Yusuf Tekin, toplumsal medyadan yaptığı paylaşımda, “Öğretmenler Odası sohbetlerimizde sıkça sorulan zarurî hizmet affı 16.06.2023 tarihi prestijiyle gerçekleşmiş olacak. İlgili arkadaşlara iyi olsun.” tabirini kullandı.

Öte yandan Bakan Tekin, bir öbür paylaşımında ise Pictes öğretmenlerine işaret ederek, bilhassa sarsıntı bölgesindeki öğretmenler odası sohbetlerinde gündeme gelen, takımlı öğretmenliğe geçen Pictes öğretmenlerin, proje kapsamındaki çalışmalarının hizmet puanlarına dahil edilmesi taleplerinin de karşılanacağını belirterek, “Bu da güzel olur inşallah.” bilgisini paylaştı.

Bakan Yusuf Tekin’in açıklamasının akabinde öğretmenlerin mecburî çalışma yükümlülüğünden muaf tutulması için Ulusal Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde gerekli düzenlemeler Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir