Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SPOR
  4. »
  5. Nevşehir’in başarılı atletleri ödüllendirildi

Nevşehir’in başarılı atletleri ödüllendirildi

ateshaber ateshaber -
27 0

Mehmet UZEL (NEVŞEHİR İGFA)
Nevşehir Belediye Lideri Dr. Mehmet Savran, Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü bünyesinde 2 yıl evvel kurulan üst üste aldığı derecelerle 1. Lig’e yükselmeyi başaran Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Su Topu Ekibi atletleri, Mersin’de katıldığı şampiyonada Avrupa barajını geçerek 23-29 Temmuz 2023 tarihinde Slovakya’da yapılacak olan Avrupa Gençlik Olimpiyatları (EYOF) ve 2024 yılında yapılacak olan U 18 Avrupa Atletizm Şampiyonasına gitmeye hak kazanan İbrahim Gökgöz ve Spor Tırmanış branşında Diyarbakır Küçükler Gençler Boulder Türkiye Şampiyonası ve Diyarbakır Büyükler Boulder Türkiye Şampiyonası’nda Türkiye 1.’liği derecelerini kazanan Mustafa Sacit Sümer’i kabul etti.

Belediye Lider Yardımcısı Furkan Feralan, Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü İlyas Acar, Atletizm Antrenörü Hakan Köstekçi ve SU Topu Antrenörü Oğuzhan Yazıcı’nın da bulunduğu ziyarette bir mühlet atletlerle sohbet eden Lider Savran, elde ettikleri derecelerden ötürü atletleri ve antrenörlerini tebrik etti.

Nevşehirli gençlerin spor yapmalarına imkan sağlamak emeliyle Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü olarak tüm imkânlarını seferber ettiklerini kaydeden Savran, “Çocuklarımız ve gençlerimiz memnun olduğu sürece Nevşehir Belediyesi olarak tüm imkanlarımızı seferber etmeye devam edeceğiz.” dedi.

Farklı branşlarda yüzlerce gencin kulüp çatısı altında spor hayatlarını sürdürdüklerini ve bunların birçoğunun yaş kategorilerinde Türk Ulusal Kadrosu takımlarına seçildiklerini tabir eden Savran, “Başarılarıyla bizleri, ailelerini ve kentimizi gururlandıran evlatlarımıza teşekkür ediyorum. “diye konuştu.

Savran, ziyaret sonunda atletlere çeşitli ikramlar verdi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir