Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Nevşehir Belediyesi’nden sağanak teyakkuzu

Nevşehir Belediyesi’nden sağanak teyakkuzu

ateshaber ateshaber -
28 0

Mehmet UZEL (NEVŞEHİR İGFA)
Nevşehir vilayet merkezinde bugün öğlen saatlerinden itibaren tesirli olan kuvvetli sağanak yağış kimi mahallelerdeki yollarda ve az sayıdaki konut ve işyerinde su baskınlarına neden oldu. Yağış ile birlikte teyakkuza geçen belediye grupları, ana arterlerde ve mahallelerde harekete geçti.

İtfaiye Müdürlüğü grupları yağıştan olumsuz etkilenen 2000 Konutlar ve Güzelyurt Mahallelerindeki birtakım mesken ve işyerlerinde su çekme sürecini sürdürürken Paklık İşleri Müdürlüğü grupları de yağış sonrası yollardaki çamurları temizledi.

Su Kanalizasyon Müdürlüğü takımları ise bilhassa ana arterlerde bulunan mazgalları açık tutabilmek için ağır efor sarf etti.

Nevşehir Belediye Lideri Dr. Mehmet Savran, “Son günlerde kentimizde önemli bir yağış görülmekte. Bugün yalnızca 35 dakika içerisinde birtakım mahallelerimizde metre kareye 40 kg yağış düştü. Böylesine yüksek bir yağış ölçüsü karşısında vakit zaman alınan önlemler ne yazık kı kâfi olmayabiliyor. Gün uzunluğu tüm takımlarımızla alandaydık. Birtakım mahallelerimizde, az sayıda da olsa birtakım apartmanların taban katında bulunan konut ve işyerlerinde küçük çaplı su baskınları meydana geldi. Takımlarımız anında bu bölgelere müdehale etti. Belediye olarak bir yandan alanda çalışmalarımızı sürdürürken bir yandan da bundan sonraki periyot için alabileceğimiz önlemlere yönelik kalıcı tahliller üretiyoruz.” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir