Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Muğlalı üreticilere 4 bin 500 kaba yem balyası dağıtılacak

Muğlalı üreticilere 4 bin 500 kaba yem balyası dağıtılacak

ateshaber ateshaber -
23 0

MUĞLA (İGFA) – Tarıma ve kooperatiflere verdiği takviyelerle Muğla’da üreticilerin yanında olan Büyükşehir Belediyesi Kaba Yem Üretim Projesi için S.S. Madenler Ziraî Sulama Kooperatifi ile işbirliği protokolü imzaladı.

Büyükşehir Belediyesi’ne ilişkin 41dekar tarım yere çok yıllık yem bitkisi (yonca) dikimi yapılacak ve yılda 5 hasattan elde edilecek yaklaşık 4500 kaba yem balyası kooperatif üreticilerine fiyatsız dağıtılacak.

Büyük ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinde girdi maliyetlerinin yüksek olması sebebiyle çiftçilerin sıkıntı günler geçirdiği bugünlerde Büyükşehir Belediyesi 96 üyesi olan S.S. Madenler Ziraî Sulama Kooperatifi ile Kaba Yem Üretim Projesi için imzaları attı. 41 dekar yerde çok yıllık yem bitkisi(yonca) yetiştiriciliği yapılacak. Bu taşınmazda ayrıyeten yanlışsız sulama temelleri doğrultusunda yabanî sulamanın da önüne geçilerek sulama eğitimleri verilecek. Böylece bölgedeki kooperatifler aracılığı ile hayvancılıkla uğraşan kooperatif ortağı çiftçilere kaba yem takviyesi sağlanacak. Yılda 5 defa hasat edilebilen yem bitkisi ile yaklaşık 4500 adet kaba yem balyasının elde edilmesi hedefleniyor. Böylece hayvancılıkla uğraşan çiftçilere yaklaşık 675 Bin TL pahasında kaba yem dayanağı verilmiş olacak.

Muğla Büyükşehir Belediyesi S.S. Madenler Ziraî Sulama Kooperatifi ile Kaba Yem Üretim Projesi imza merasiminde konuşan kooperatif lideri Erol Avcı tarım ve hayvancılıkta büyük takviyeye gereksinimleri olduğu devirde Büyükşehir Belediyesi’nin takviyesinin çok değerli olduğunu söyledi ve Lider Gürün’e teşekkür etti.

Muğla Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Osman Gürün de protokol imza merasiminde ülkelerin geleceğinin tarımda olduğunu, verimli toprakları ile tarım kenti olan Muğla’da üreten köylüye ve kooperatiflere dayanaklarının her alanda devam edeceğini söyledi.

Başkan Gürün, üreticilerle birlikte çalışarak üretmeye devam edeceklerini ve Muğla’nın marka eserlerini tüm vatandaşlarımıza sunacaklarını kaydetti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir