Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Muğla’da istekli itfaiyeciler artıyor

Muğla’da istekli itfaiyeciler artıyor

ateshaber ateshaber -
28 0

MUĞLA (İGFA) – Muğla’da yaşanan itfai olaylarda kısa müddette vatandaşların yanında olan Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye teşkilatı, kentin doğal afetlere hazırlıklı olması için talep eden vatandaşlara ilgi ve hünerlerine nazaran eğitim vererek istekli itfaiyeci olmalarını sağlıyor. Büyükşehir Belediyesi istekli itfaiyecilik yönergesinin hayata geçmesiyle çalışmalarını hızlandırdı ve Fethiye’de müracaatta bulunan 21 gönüllüye 22 Mayıs-31 Mayıs tarihleri ortasında 40 saat A Sınıfı İstekli İtfaiyeci Eğitimi verdi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesinden hususla ilgili yapılan açıklamada; “Şehrimizi, doğayı ve canlıları korurken birlikte uğraş etmek için istekli itfaiye eğitimleri düzenliyoruz. Yangın, su baskınları, arama kurtarma üzere acil durumlarda uğraş gücümüzü arttırmak, sivil vatandaşları da şuurlu halde gruba dâhil etmek istiyoruz. İstekli arkadaşlarımızı seçerken çok dikkatli davranmak, seçici olmak temel unsurlarımız. İstekli arkadaşlarımızı beş gün boyunca; yangın, su baskınları, ipli erişim, birinci yardım derslerinde ayrıntılı bir sürecin içinden geçiriyor eğitim boyunca teorik ve uygulamalı alanlarda performans denetimi yapıyor son olarak da yazılı imtihana tabi tutuyoruz. Bu süreçlerden başarılı olarak geçen bireyleri istekli grubuna dâhil ediyoruz.”

Muğla Büyükşehir Belediyesi İstekli itfaiyecilik eğitimlerini bugüne kadar dört defa düzenledi. Birincisi Menteşe’de düzenlenen, Bodrum’da iki, Fethiye’de bir defa yapılan eğitimlerle 90 kişi istekli itfaiyeci oldu. İtfaiye Dairesi Başkanlığı öbür ilçelerde de müracaatlar doğrultusunda istekli itfaiyeci eğitimlerine devam etmeyi planlıyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir