Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Muğla’da Büyükşehir tüm üniteleri ile bayrama hazır

Muğla’da Büyükşehir tüm üniteleri ile bayrama hazır

ateshaber ateshaber -
30 0

MUĞLA (İGFA) – 9 günlük Kurban Bayramı öncesi Muğla Büyükşehir Belediyesi tüm üniteleri ile bayram hazırlıklarını tamamladı. Kurban Bayramı öncesi mezbaha, sıhhat, fen işleri, itfaiye, MUSKİ, ulaşım üniteleri vatandaşların meselesiz bir bayram tatili geçirmesi için misyon başında olacak.

Büyükşehir Kurban Bayramı mühletince vatandaşlara, Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan İşletme Onay Evraklı, emniyetli ve hijyenik besin üretildiğinin teminatı olan ISO:22000:2018 kalite dokümanlı Marmaris, Menteşe, Milas, Fethiye ve Kavaklıdere mezbahasında vatandaşlara hizmet verecek. Vilayet Kurban Hizmetleri Komitesinin kararı mucibince kurbanlık kesim fiyatları büyükbaş hayvan için 1.250 TL, küçükbaş hayvan için 300 TL olarak belirlendi.Kurbanlık hayvan satış yerleri Menteşe İlçesi’nde Bayır Hayvan Pazarı ve Düğerek Hayvan Pazarı olarak belirlenirken öteki İlçelerde ise ilçenin hayvan pazarları geçtiğimiz yıllarda olduğu üzere açık tutulacak. Kurbanlık hayvan satış yerlerinde Sıhhat ve Toplumsal Hizmetler Dairesi Başkanlığına bağlı Veteriner Doktorlar hayvanların sıhhat durumları ile ilgili gerekli denetimleri tertipli bir biçimde yapacak.

Muğla Büyükşehir Belediyesi MUTTAŞ toplu taşıma araçları (siyah plaka) Kurban Bayramı müddetince 28 Haziran 2023 Çarşamba-1 Temmuz 2023 Cumartesi gününe kadar toplu taşıma hizmetlerini fiyatsız sunacak. Muğla Büyükşehir Belediyesi toplu taşıma araçları sefer saatleri ile ilgili ayrıntılı bilgilere “www.mugla.bel.tr” linkinden ulaşılabilecek.

MUSKİ 13 İLÇEDE GÖREVDE

Kurban Bayramı’nda 9 gün tatil olması ile yazlık ilçelerde nüfusun artması nedeniyle MUSKİ tüm üniteleri ile vatandaşların hizmetinde olacak. Yaşanabilecek su arıza ve patlaklarının vatandaşı mağdur etmemesi için gruplar tüm ilçelerde teyakkuz halinde olacak.

Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ve Zabıta teşkilatı vatandaşların sıkıntısız bir bayram tatili geçirmesi için 7/24 vazife başında olacak. Zabıta teşkilatı Kurban Bayramı öncesi hayvan pazarları ve bayramda kesim alanlarında vatandaşlara hizmet verecek. Kesim alanları dışında kurban kesilmesine müsaade verilmeyecek ve kesim yapanlar hakkında cezai süreç uygulanacak.

Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi Kurban Bayramı tatilinde turizm hareketliliğinin ağır olduğu ve yangın riski taşıyan 4 bölgede taşınabilir istasyonları devreye alıyor. Tüm üniteleri ile bayram tatili boyunca misyonda olacak itfaiye teşkilatı Muğla’nın son yıllarda yaşadığı yangınların birçoğunun insan kaynaklı olduğunu hatırlattı veartan sıcaklar sonrası mangal vb. ateş yakılmaması konusunda da uyardı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi yatağa bağımlı, hasta, engelli ve gereksinim sahibi vatandaşların yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde saç ve sakal tıraşlarını yapıyor. Meskende bakım, hasta ve engelli nakil hizmeti ile vatandaşların yanında olan Büyükşehir Belediyesi takımları Kurban Bayramı öncesi de bu hizmetlerini sürdürüyor. Kurban Bayramı mühletince Büyükşehir meskende bakım ve hasta nakil ambulansı ile vatandaşın hizmetinde olmaya devam edecek. Bayram tatili müddetince vatandaşların talep etmeleri halinde her türlü pansuman, enjeksiyon, ilaçların temini üzere birçok sıhhat muhtaçlığı Büyükşehir Belediyesi sağlıkçıları tarafından karşılanacak. Ayrıyeten hasta nakil ambulansı ile hastaneye gitmesi gereken acil hastalar konutlarından alınıp muayenesi yapıldıktan sonra tekrar meskenlerine bırakılacak.

Vatandaşların bayramda mezarlık ziyaretlerini problemsiz yapabilmesi için Büyükşehir Belediyesi vilayet genelinde 1426 mezarlık alanında paklık ve bakım çalışmasını tamamladı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir