Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Muğla 7 atık alım teknesiyle bayrama hazır

Muğla 7 atık alım teknesiyle bayrama hazır

ateshaber ateshaber -
31 0

MUĞLA (İGFA) – Denizlerin korunması ve kirliğin meydana gelmemesi için çalışmalarını sürdüren Muğla Büyükşehir Belediyesi rutin olarak sürdürdüğü çalışmalarına orta vermeden devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Kurban Bayramında oluşacak deniz trafiğinin etraf kirliliğine sebep olmaması için 7 atık alım teknesi ile hizmetlerini ağırlaştırdı.

Mavi seyahatin uğrak noktası, Türkiye’nin ve Avrupa’nın en değerli turizm merkezlerinin başında gelen Muğla’nın denizleri Büyükşehir Belediyesi tarafından temizlenmeye devam ediyor. Denizlerin daha pak kalması için çalışmalarını aralıksız sürdüren Muğla Büyükşehir Belediyesi 7 atık alım teknesi ile hizmet veriyor. Yaz mevsiminin ve bayram tatilinin ağır geçeceği, deniz trafiğinin fazla olacağı Muğla kıyılarında Büyükşehir Belediyesi grupları Göcek-Dalaman ve Akyaka koylarında teknelerden katı atık alımlarını aralıksız sürdürüyor.

DENİZLERDEN BUGÜNE KADAR 16 MİLYON KG. ATIK TOPLANDI

7 atık alım teknesi ile hizmet veren, Muğla Büyükşehir Belediyesi Göcek, Gökova Körfezi ve Dalaman koylarında bu güne kadar 15 bin 992 tekneye hizmet verdi. Takımlar bu süreç içeresinde 12 bin 420 litre atık yağ, 46 bin 720 litre sintine, 14 milyon 478 bin 822 litre pis su, 16 milyon 254 bin 795 kg katı atık topladı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir