Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Mudanyalı Şükrü Çavuş şehadetinin 103. yılında anıldı

Mudanyalı Şükrü Çavuş şehadetinin 103. yılında anıldı

ateshaber ateshaber -
27 0

BURSA (İGFA) – Mudanya’da İskele Meydanı’nda bulunan Şehitlik Anıtı’nın önünde düzenlenen şehit Şükrü Çavuş’u anma merasimine; Mudanya Kaymakamı Ayhan Terzi, Mudanya Belediye Lideri Hayri Türkyılmaz’ın yanı sıra ilçe protokolü, sivil toplum ve siyasi partilerin temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Mudanya Bandosu eşliğinde hürmet duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda konuşan Mudanya Kaymakamı Ayhan Terzi ve Belediye Lideri Hayri Türkyılmaz, İstiklal Savaşı kahramanlarını layık olduğu formda anmak, yaşatmak ve geleceğe taşımanın herkesin misyonu olduğunu söyledi.

Kaymakam Terzi, yayımladığı iletisinde ise, Mudanya’nın bağımsızlığına giden yolda 25 Haziran 1920 tarihinde birinci kurşunu atan kahraman şehit Şükrü Çavuş ve silah arkadaşlarına, vatan uğruna can vermiş şehitlere, ahrete irtihal eden tüm gazilere bir sefer daha Allah’tan rahmet dileyerek, “Ruhları şad, yerleri cennet olsun” tabirlerini kullandı.

Şehitler ismine okunan dua sonrasında iştirakçiler Şehitlik Anıtı’na karanfil bıraktı. Hal Camii’nde ise şehitler anısına mevlid ve lokma ikramında bulunuldu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir