Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. EKONOMİ
  4. »
  5. Meşhur baklavacıdan Bursa’ya mahsus yeni lezzetler

Meşhur baklavacıdan Bursa’ya mahsus yeni lezzetler

ateshaber ateshaber -
25 0

Merve ÖZDEMİR ÇEVİK – Muhammed Taha ÇELİKBAŞ / Herkes Duysun
BURSA (İGFA) –
Bayrama sayılı günler kala vatandaşlar kadar baklavacıları da tatlı bir telaş sardı.

Bursa’da ise baklava deyince akla gelen 52 yıllık geçmişe sahip olan Hacı Hasan Oğulları merdiven altı imalathaneler ve ucuz baklavalara dikkat çekmek için “Tatlı Yiyelim Tatlı Konuşalım” diyerek basın mensupları ile buluştu.

Yönetim Heyeti Lideri Yüksel Aktaş, gerçekleşen programda birinci evvel Bursa’ya AR-GE çalışmaları ile kazandırdıkları yeni lezzetleri tanıttı.

5 kıta 50 ülkeye Bursa’dan baklava göndererek dünyaya açıldıklarını ve Bursa’yı temsil ettiklerini söyleyen İdare Konseyi Lideri Yüksel Aktaş, AR-GE çalışmalarından değinerek kelamlarına başlarken, “Bursa deyince akla kestane şekeri geliyor. Bizler de AR-GE çalışmaları yaparak kestaneli baklava yaptık. Bursa’da birinci Türkiye’de tek. Öteki yandan incirin baklavasını yaptık. Çocuklarımız için gofret baklava ürettik. Bayramda ziyaretinize gelen çocuklarımız yesin diye. Tekrar Bursa’da ne meşhur? Tahanlı pide. Biz de tahanlı kıvrım tatlısı yaptık. Bursamıza iyi uğurlu olsun” diye konuştu.

Başkan Yüksel Aktaş, Kurban Bayramı öncesinde dalda tehdit oluşturan ve dikkat edilmesi gereken merdiven altı imalathaneler ve ucuz baklava konusu üzerine de vatandaşı uyarırken kaliteli baklavanın kaliteli yerden alınması gerektiğini ve kaliteli bir baklavanın da ucuz olamayacağının altını çizdi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir