Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Memduh Büyükkkılıç’tan ‘bulvar’ kontrolü

Memduh Büyükkkılıç’tan ‘bulvar’ kontrolü

ateshaber ateshaber -
15 0

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç’ın öncülüğünde kentin dört bir yanını birbirinden geniş ve çağdaş yollarla birbirine bağlamaya devam ediyor.

Bu kapsamda Şehit Üsteğmen Mustafa Şimşek Bulvarı’nı Nalçik Bulvarı’na bağlayacak olan yol çalışmalarını denetleyen Lider Büyükkılıç, yol üretim çalışmalarında, proje ayrıntıları hakkında bilgi aldı. Lider Büyükkılıç’a incelemelerde Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan, Genel Sekreter Yardımcıları Hamdi Elcuman, Ali Hasdal ve daire liderleri da eşlik etti.

Şehit Üsteğmen Mustafa Şimşek Bulvarı’nın çalışmalarında sona gelindiğini tabir eden Lider Büyükkılıç, burada yaptığı açıklamada, “Mustafa Şimşek Bulvarı’mızın devamı epey konuşulan teması bugünlere kadar süren bizim için değerli bir bulvardı. Artık sonuna gelindi. Cenabı Allah’a şükürler olsun. Mustafa Şimşek’in devamından başlayıp, Yıldırım Beyazıt Mahallesi’ni geçip, Sami İpek Bulvar kanadının olduğu yerden devam etmek suretiyle Germir üzerinden Malatya yoluna bağlanan değerli arterimiz. 30 metrelik yolumuz şu anda sona yaklaşıldı” diye konuştu.

“SADECE YOL YAPILMIŞ OLMUYOR”

Yolun iyi uğurlu olmasını temenni eden Büyükkılıç, kelamlarını şöyle sürdürdü: “Şehrimize yakışan buradaki hem imarlaşma hareketleri hem de yol standartı hem de kestirme olarak Malatya yoluna çıkarak, adeta trafiği de rahatlatan alternatif bir ana arter ortaya çıkmış oldu. Emeği geçenlere, yüklenici firmalarımıza teşekkür ediyorum. Tabi yalnızca yol yapılmış olmuyor. Burada altyapı ünitelerimiz, elektrik şirketimiz, Kayserigazımız, KASKİ’miz su ile ilgili, kanalla ilgili öbür çalışmalarımızda uyum içerisinde yapılıyor. Büyük bir maliyetin ortaya çıktığını, sona da gelindiğini belirterek, emeği geçenlere başka ayrı teşekkür ediyorum.”

Asfalt seriminin akabinde yol çizgileri de çekilerek çalışmalarda sona gelinen, 7 kilometre uzunluktaki Şehit Üsteğmen Mustafa Şimşek Bulvarı’nın 2 bin 700 metrelik son etabının da tamamlanması ile Kılıçaslan, Köşk, Alpaslan ve Yıldırım Beyazıt mahallelerinden Malatya yoluna direkt erişim sağlanacak.

15 BİN TON ASFALT DÖKÜLDÜ

Şehrin dört bir yanını, birbirinden geniş ve çağdaş yollarla birbirine bağlamaya devam eden Lider Büyükkılıç idaresindeki Büyükşehir Belediyesi, Şehit Üsteğmen Mustafa Şimşek Bulvarı’nı Nalçik Bulvarı’na bağlayacak olan yol için 15 bin ton asfalt kullandı. Altyapı, üstyapı, taşkın kanalları üzerine yapılan köprüler ve yol imal işleri için de harcama yapılan yolun yatırım bedeli ise yaklaşık 20 milyon TL oldu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir