Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Mehmet Savran’dan Babalar Günü iletisi

Mehmet Savran’dan Babalar Günü iletisi

ateshaber ateshaber -
27 0

Mehmet UZEL (NEVŞEHİR İGFA)
Nevşehir Belediye Lideri Savran, bildirisinde aile kavramının değişmez iki temel direğinden birisi olan babalığın karşılıksız sevgi ve fedakârlığın bir simgesi olduğunu belirtti.

Bizi biz yapan bedellerin başında gelen sevgi, hürmet, müsamaha, inanç ve huzur üzere üstün meziyetlerin toplandığı güçlü aile kurumunun temeli olan babaların sağlıklı bir ailenin ve hasebiyle sağlıklı bir toplumun da en büyük teminatı olduğunu kaydeden Savran, bildirisinde şu tabirlere yer verdi:

“Karşılıksız sevginin en hoş örneklerini veren babalarımız sonsuz bir sevgi ve özveri ile geleceğimize uzanan yolda rehberlik eden birinci öğreticilerimizdendir. Bizi yaşama hazırlayan, takviyesini hiçbir vakit esirgemeyen, sevgisi ve müsamahasını her daim paylaşan babalarımız, vazgeçilmez kıymetlerimiz, hayat zenginliğimizdir. Yalnızca bu manalı günde değil, her vakit babalarımızın gönüllerini güzel tutmalı, onlara hürmet ve sevgimizi en hoş halde göstermeliyiz. Bu his ve fikirlerle; başta büyük bir emekle yetiştirdikleri pahalı evlatlarını vatanımızın bekası için feda eden aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin babaları olmak üzere, fikren ve bedenen sağlıklı jenerasyonların yetiştirilmesinde büyük bir sorumluluk üstlenen, hayatı boyunca maddi-manevi bütün imkânlarını ailesi için seferber eden tüm babaların ‘Babalar Günü’nü kutluyor, kendilerine aileleriyle birlikte sağlıklı, memnun, huzurlu bir hayat diliyorum.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir