Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Meclis Lideri Kurtulmuş, İlim Yaymalılar Buluşması’na katıldı

Meclis Lideri Kurtulmuş, İlim Yaymalılar Buluşması’na katıldı

ateshaber ateshaber -
23 0

İSTANBUL (İGFA) – İlim Yayma Vakfı Vefa Lisans Yurdu’nda gerçekleşen programda konuşan Meclis Lideri Kurtulmuş, vakfın 50 yılı aşan eğitim ve insan yetiştirme uğraşına değinerek, “Vefa yurdu ve binasında benim de birçok hatıram var. Burası bizim jenerasyonumuzun ve sonrasında binlerce insanın, gencimizin yetiştiği bir merkez oldu. Bu manada üzerine düşen sorumluluğu layıkıyla yerine getirmiş bir çatı altındayız.” sözlerini kullandı.

Bu vakıf çatısı altında yetişip yeni kuşaklara de öncülük edenleri rahmet ve minnetle andıklarını söyleyen Kurtulmuş, “Bu büyüklerimiz sayesinde belirlenen, önümüze konan maksatlar büyük oranda gerçekleştirilmiş ve muvaffakiyete ulaşılmıştır. Birebir biçimde köhne, fiziki olarak yetersiz imkanlardan, çağdaş ve her türlü imkana sahip okullar ile sayısı 1 milyonu aşan İmam Hatipli kardeşlerimize ulaştık. Bu gelişme bununla sonlu değil. Teknolojide, endüstride hayatın her alanında kalkınmaya bu gençler ve ülkülerle ulaşıldı.” diye konuştu.

Ayasofya’nın ibadete açılması, Taksim’e cami yapılması üzere teşebbüslerin bir devir rejim problemi haline getirildiğini hatırlatan Kurtulmuş, şöyle konuştu:

“Hamdolsun artık Taksim’de cami de var, Ayasofya’yı da ibadete açık. Huzur içinde ibadet edip ziyaret edilebiliyor. Artık önümüzdeki gaye, Türkiye Yüzyılı ve bunu gerçekleştirme ufkumuzdur. Her alanda daha güçlü bir Türkiye’yi kurmak Türkiye Yüzyılı’nın maksadıdır. Bir cümle ile söz etmek gerekirse ‘sözü güçlü, gücü tesirli’ bir ülke haline gelmek hepimizin vazifesi ve sorumluluğudur. Bu tarihi yer, bizim için ‘kökü mazide olan ati’ kelamının somut hali üzeredir. Buradaki yurt binasının yenilenip daha çağdaş hale getirilmesi ile bu gayeler için daha hoş çalışmalar yapılacağına inanıyorum.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir