Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. EKONOMİ
  4. »
  5. Manisa’da damızlık koçlar üreticilere teslim ediliyor

Manisa’da damızlık koçlar üreticilere teslim ediliyor

ateshaber ateshaber -
23 0

MANİSA (İGFA) – Manisa Büyükşehir Belediyesi ile Vilayet Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğinde hayata geçirilen Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliğinde Sürü Uygunlaştırılması Projesi’ kapsamında yüzde 75 hibe dayanaklı olarak 115 damızlık koç hayvan üreticilerine teslim edildi.

Salihli ilçesinde düzenlenen merasimle Ahmetli 16, Alaşehir 32, Salihli 50 ve Sarıgöl ilçesine 17 olmak üzere 115 damızlık koç hayvan üreticilerine teslim edildi. Merasime Salihli Kaymakamı Mehmet Kamil Sağlam, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, Salihli Belediyesi Lider Yardımcısı Serkan Sözer, Vilayet Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ali Demir, Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Lideri Yılmaz Usta, Yol İmal Bakım ve Tamir Dairesi Lideri Kurtuluş Kuruçay, Damızlık Koyun Keçi Birliği Lideri Harun Sümer ve hayvan üreticileri katıldı.

MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE TEŞEKKÜR EDİLDİ

Salihli Hayvan Pazarı’nda yapılan merasimde açılış konuşmaları gerçekleştirildi.

İlk konuşmayı gerçekleştiren Damızlık Koyun Keçi Birliği Lideri Harun Sümer, yapılan dayanaklardan ötürü Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkürlerini iletti. Manisa Vilayet Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk ise konuşmasında, Salihli ilçesinin hem bitkisel hem de hayvansal üretimin değerli bir merkezi olduğunu belirterek, “Buraya aktarılan her bir kuruş, her bir proje, her bir takviye karşılık bulmakta. Ülkemiz tarımına ve iktisadına karşılık vererek ziyadesiyle dönmektedir. Biz de Salihli’ye yaptığımız projelerde bunu bilerek, üreticilerimizin değerini üretimdeki gücünü bilerek hareket ediyoruz. Buraya yaptığımız projelerde de başka bir memnuniyet duyuyoruz. Bu projenin üçüncü yılını Manisa Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte gerçekleştiriyoruz. 100’lü sayılardan başlayarak bugün 500 adet koç dağıttığımız sayılara geldik. Yıllar içinde projenin başarılı olmasıyla birlikte artan bir sayıya ve Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin daha fazla bütçe ayırmasıyla bugün 500 adet koç dağıtımını gerçekleştiriyoruz. Salihli ilçesinden etrafındaki ilçelere buradan dağıtım yapmış olacağız. Buradan birebir vakitte Manisa Büyükşehir Belediye Lideri Cengiz Ergün’e de şükranlarımı sunuyorum. Zira üreticiye geçen yıl 70 milyonun üzerinde bir bütçe ayırmışlardı, bu yılda 120 milyonu geçen bir sayı ayırdı. Ben buradan sizler ismine da teşekkür ediyorum. Büyükşehir’e hem teşekkür ediyoruz hem de tarıma daha fazla bütçe ayırmasını istiyoruz. Bizler de proje yapacağız, bizim takımlarımız var, Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin de çok hoş grupları var, bir arada çok hoş projeler ortaya çıkartıyorlar. Genel Sekreter Yardımcımız, daire liderimiz daima bizimle bir arada, gruplarımız birlikte çalışıyorlar. İnanın bu koçlar buraya gelene kadar büyük bir emek var, yalnızca parayla da değil. Bu koçlar bir sene öncesinden Karacabey TİGEM’de ayırtılıyor, takibi yapılıyor. Teknik gruplarımızın büyük emeği var, onlara da teşekkür ediyorum. Burada sürü verimliliğini arttıracak koç üzere bir projeyi üreticilerle buluşturuyoruz. Küçükbaş hayvancılık yapanlar bir koçun ne kadar kıymetli olduğunu bilir. Ben tekrardan emeği geçenlere teşekkür ediyor, Manisa Büyükşehir Belediye Lideri Cengiz Ergün’e teşekkürlerimi iletiyorum. Burada dağıtılan koçların bereketlerinize rahmet katmasını diliyorum” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir