Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. EKONOMİ
  4. »
  5. Manisa’da bir takviye de çilek üreticisine

Manisa’da bir takviye de çilek üreticisine

ateshaber ateshaber -
29 0

MANİSA (İGFA) – Manisa Büyükşehir Belediyesi, çilek üreticisinin üretim maliyetini düşürmek maksadıyla, kentte ağır olarak çilek üretimi yapılan Köprübaşı, Kula ve Salihli ilçelerinde üreticiye yüzde 75 hibe ile malç naylonu takviyesinde bulunuyor.

Bu kapsamda Salihli’de de Gökeyüp Mahallesi’nde düzenlenen merasimle üreticiye malç naylonları teslim edildi.

Teslim merasimine, Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Lideri Yılmaz Usta, Salihli Muhtarlık İşleri Şube Müdürü Mustafa Gün ve üreticiler katıldı.

Üreticilere, Manisa Büyükşehir Belediye Lideri Cengiz Ergün’ün selamlarını ileten Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Lideri Yılmaz Usta,” Pandemi devri planladığımız çalışmalara süratli girememiştik. Bu devri liderimiz tarım için öncelikli dal ilan etmişti. Son yıllarda daima çiftçimizin yanında olmak için projeler yapıyoruz. Burada da daha evvel agril örtü takviyesi vermiştik. Artık malç naylonu takviyemizi gerçekleştiriyoruz. Salihli Gökeyüp Mahallesi, Köprübaşı ve Kula ilçelerimizde ağır çilek üretilen bölgelerde bu takviyemizi yüzde 75 hibe ile veriyoruz “dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir