Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Manisa Yunusemre’de damla sulama dönemi

Manisa Yunusemre’de damla sulama dönemi

ateshaber ateshaber -
22 0

MANİSA (İGFA) – Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, üretimin en kıymetli ögelerinden biri olan ziraî sulamada yaşanan problemleri ortadan kaldırmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda Yunusemre ilçesine bağlı Maldan ve İlyasçılar Mahallelerinde vatandaşların talepleri doğrultusunda değerli bir çalışma daha hayata geçirildi.

DSİ 2. Bölge Müdürlüğü tarafından hizmete alınan Maldan Göleti’ni kısa müddet evvel devralan Manisa Büyükşehir Belediyesi, üreticilere su vermeye başladı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Lideri Yılmaz Usta da, Maldan Mahallesi’ni ziyaret ederek, vatandaşlarla bir ortaya geldi. Maldan Mahalle Muhtarı Ramazan Şeker, İlyasçılar Mahalle Muhtarı Erdoğan Kartal ve mahalle halkını süreç hakkında bilgilendiren Usta, “Manisa Büyükşehir Belediye Liderimiz Cengiz Ergün öncülüğünde ziraî ve kırsal kalkınma projelerimizi aralıksız sürdürüyoruz. Bu kapsamda sizlerden gelen talepler doğrultusunda ilgili kurumların işbirliğiyle bölgedeki ziraî sulama hizmetini Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak biz vereceğiz. Birkaç gün evvel zaman teslim süreci gerçekleşti. Şimdi çok yeni. Verimli bir sulama dönemi geçirmenizi temenni ediyorum. Suyun değerini bilerek, komşuluk haklarına riayet edip, dayanışma içerisinde tarlalarınızı sulamanızı diliyorum. Eseriniz bol, yararınız bereketli olsun. İyi uğurlu olsun” diye konuştu. 1200 dönüme yakın arazinin damla sulamasına imkan sağlayacak olan çalışmadan memnunluk duyduklarını belirten Maldan Mahalle Muhtarı Ramazan Şeker ve İlyasçılar Mahalle Muhtarı Erdoğan Kartal, Manisa Büyükşehir Belediye Lideri Cengiz Ergün’e ve grubuna teşekkür etti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir