Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Manisa MASKİ’den gerçeği aratmayan tatbikat

Manisa MASKİ’den gerçeği aratmayan tatbikat

ateshaber ateshaber -
29 0

MANİSA (İGFA) – Manisa Su ve Kanalizasyon Yönetimi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, kurum içi iş sıhhati ve güvenliğinin sağlanması ile nizamlı formda yürütülmesi gayesiyle çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda 6331 sayılı İş Sıhhati ve Güvenliği Kanunu’nun Binaların Yangından Korunması Hakkındaki Yönetmeliği mucibince yangın ve kurtarma tatbikatı düzenlendi. MASKİ Acil Durum Takımlarınca düzenlenen tatbikata, MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Lideri Gürhan İnal, MASKİ Daire Liderleri, Takviye Hizmetleri Daire Başkanlığı İşyeri Sıhhat ve Güvenlik Ünitesinden İş Güvenliği Uzmanı ve işçiler katıldı.

TATBİKAT BAŞARILI BİR HALDE YAPILDI

MASKİ Genel Müdürlüğü Dayanak Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından organize edilen tatbikat, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi ve Sıhhat İşleri Dairesi iş birliğiyle gerçekleştirildi. MASKİ Hizmet binasında yapılan tatbikatta yangın durumunda binanın süratli ve inançlı formda tahliye edilmesi ve muhtemel yaralanmalara acil müdahale bahisleri ele alınarak başarılı bir formda gerçekleştirildi.

Yapılan tatbikat sonrasında açıklamalarda bulunan Dayanak Hizmetleri Dairesi Lideri Bahadır Belek, “Her vakit yaşanma ihtimali olan bir yangın tatbikatını kurumumuzda organize ettik. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ve Sıhhat İşleri Dairesi Başkanlıklarımız ile bu işle vazifeli çalışanlar büyük bir ciddiyet ile misyonlarını yerine getirdiler. Hesapladığımız mühlet içerisinde binanın boşaltılması ve önlemlerin alınması gerçekleştirildi. İnsan sıhhati ve güvenliğinin, her şeyden evvel geldiğini unutmadan çalışmalarımızı bu tarafta yürütmek zorundayız” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir