Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Manisa Büyükşehir’den kabristan ziyaretçilerine gül suyu

Manisa Büyükşehir’den kabristan ziyaretçilerine gül suyu

ateshaber ateshaber -
35 0

MANİSA (İGFA) – Vatandaşların bayramını kutlayan ve mezarlara ekmek için çiçek takdim eden gruplar, kabir ziyaretlerinin meselesiz bir biçimde yapılması için büyük çaba sarf etti. Manisa Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi Başkanlığının Karaoğlanlı Mahallesi’nde bulunan serasında yetiştirilen 40 bin adet çiçek, 17 ilçe mezarlığında vatandaşlara takdim edildi.

Vatandaşların kabir ziyaretlerini sıkıntısız bir formda gerçekleştirmeleri için çalışmalarını sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Dairesi Başkanlığı, Kurban Bayramı’nda da tüm gruplarıyla seferber oldu. Mezarlıklar Dairesi Başkanlığı takımları, vilayet genelinde kabir ziyareti yapan vatandaşlara gül suyu ikram etti. Ayrıyeten kabir ziyareti gerçekleştiren vatandaşlara mezarlıklara ekmek için Manisa Büyükşehir Belediyesinin serasında yetiştirilen çiçeklerden armağan edildi. Epeyce pak bir ortamda kabir ziyaretini gerçekleştirdiklerini söz eden vatandaşlar, yapılan çalışmalar nedeniyle Manisa Büyükşehir Belediyesi takımlarına ve Lider Cengiz Ergün’e teşekkür etti.

BÜYÜKŞEHİR SERASINDAN 40 BİN ÇİÇEK

Vatandaşların kabir ziyareti yaparken rastgele bir sorun yaşamamaları için ağır bir biçimde çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Manisa Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Dairesi Lideri Aydoğan İra, “Bayram öncesinde ilimiz genelindeki tüm mezarlıkların bakım, tamirat ve temizliklerini yapmıştık. Kurban Bayramı hasebiyle kabir ziyareti yapan vatandaşlarımızı Belediyemizin sıcak yüzüyle karşılıyoruz. Liderimiz Sayın Cengiz Ergün öncülüğünde hemşehrilerimizin hizmetindeyiz. İlimiz genelinde vatandaşlarımızı gül suyuyla karşıladık ve mezarlıklara ekmek üzere çiçek armağan ettik. Kent Estetiği Dairesi Başkanlığımızın Karaoğlanlı Mahallesi’nde bulunan serasında yetiştirilen çiçekleri hemşehrilerimize takdim ettik. 17 ilçe mezarlıklarımızda toplam 40 bin adet çiçeği vatandaşlarımıza ulaştırdık. Bu vesileyle tüm hemşehrilerimizin mübarek Kurban Bayramı’nı kutluyor, ebediyete göç eden vatandaşlarımızı rahmetle anıyoruz” diye konuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir