Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Manisa Büyükşehir’den çilek üretimine takviye

Manisa Büyükşehir’den çilek üretimine takviye

ateshaber ateshaber -
26 0

MANİSA (İGFA) – Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu’nun iştirakiyle Köprübaşı ilçesinde düzenlenen merasimle 80 çilek üreticisine üretimde kullanılacakları 80 top malç naylonu dağıtımı yapıldı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi kırsal kalkınmaya verdiği dayanağı tüm süratiyle sürdürüyor. Üreticilerin eserlerinin ve gelirlerinin artmasını, iktisadın canlanması maksadıyla Manisa Büyükşehir Belediyesi üreticilere dayanağını sürdürüyor. Yapılan meyve fidanı, zeytin kasası, üzüm kelteri takviyelerinin yanında Manisa Büyükşehir Belediyesi artık de üreticilere çilek üreticisine üretimde kullanılmak ve üretim maliyetlerini düşürmek gayesiyle malç naylonu dağıtmaya başladı. Yüzde 75 hibe dayanaklı olarak başlatılan malç naylonu dağıtımı Köprübaşı ilçesiyle başladı. Düzenlenen merasimde 80 üreticiye 80 top malç naylonu dağıtımı yapıldı. Köprübaşı ilçesinde düzenlenen merasime Köprübaşı Kaymakamı Görkem Nalçacı, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, İlçe Tarım Müdürü Aytekin Sağıroğlu, Ziraat Odası Lideri Hüseyin Obura, MHP İlçe Başkanvekili Yücel Mergen, AK Parti İlçe Lideri İsa Taşer, Esnaf Odası Lideri Sefa Uysal ve üreticiler katıldı.

Merasimin açılış konuşmasını gerçekleştiren Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Lideri Yılmaz Usta, Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak üreticilere dayanak vermeye devam ettiklerini belirterek, yapılan merasimle de çilek üreticilerine dayanak verdiklerini söyledi. Yılmaz Usta, Köprübaşı ilçesinde dağıtılan 80 adet, Kula ilçesinde 23 top malç naylonuna ek olarak Salihli ilçesinde 27 top malç naylonu dağıtımı yapılacağını söyledi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu ise konuşmasında, “Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak geçen sene 75 milyon olarak ayırmış olduğumuz kırsal kalkınmaya ayırdığımız bütçe Manisa Büyükşehir Belediye Lideri Cengiz Ergün’ün talimatları ile 130 milyona çıktı. Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak ‘Köylü Milletin Efendisidir’ anlayışıyla çalışmalarımıza ve üreticilerimize dayanak olmaya devam ediyoruz. Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak üretimin kalkınmasına katkı sağlamak maksadıyla daha evvel damızlık koç dağıtımı, meyve fidanı dağıtımı, zeytin kasası, üzüm kelteri üzere takviyelerde bulunduk. Planlanan programımız kapsamında da haftaya tekrar damızlık koç teslimlerine başlıyoruz. Buna ek olarak meyve ve zerzevat üretiminde kullanılan sepet dağıtımını üreticilerimize yapacağız. Eserlerin kurutulmasında kullanılacak olan 10 milyon lira kıymetinde kurutma makinesi ve stant dağıtımı yapılacak. Burada yapılan merasimde ise çilek üreticilerine 80 top malç naylonu dağıtımında bulunduk. Tüm üreticilerimize iyi uğurlu olsun, bol çıkarlar diliyoruz” dedi.

Köprübaşı Kaymakamı Görkem Nalçacı ise kırsal kalkınmanın desteklenmesini sağlamak maksadıyla Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu dayanakları için Manisa Büyükşehir Belediye Lideri Cengiz Ergün’e teşekkürlerimizi sunuyoruz. Yüzde 75 hibe takviyeli olarak verilen malç naylonlarının üretime katkı sağlayacağına inanıyorum. Üreticilerimizin de bunlardan randıman alacağına inanıyorum. Elimizden gelen takviyesi biz de üreticilerimize vermeye devam edeceğiz. Yapılan merasimin hayırlar getirmesini dileyerek, Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne tekrar teşekkür ediyoruz” dedi. Yapılan konuşmaların akabinde çilek üreticilerine protokol üyeleri tarafından üreticilere malç naylonları teslim edildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir