Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Manisa Büyükşehir Akhisar’ın yanında

Manisa Büyükşehir Akhisar’ın yanında

ateshaber ateshaber -
24 0

MANİSA (İGFA) – Haziran ayı Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı 2. Birleşimi öncesi açıklamalarda bulunan Manisa Büyükşehir Belediye Lideri Cengiz Ergün, hafta sonu ağır sağanak yağışlı bir süreci yaşadıklarını belirterek, ,il genelinde tesirli olan yağışlar hasebiyle ne yazık ki Akhisar’da taşkınlara neden olduğunu anımsattı.

Afet formunda yaşanan durumla birlikte süratle MASKİ Genel Müdürlüğümüz, itfaiyemiz ve tüm takımlarımızla birlikte ilçemizde rastgele bir olumsuzluk yaşanmaması için ağır bir uğraş sarf ettiklerini anlatan Lider Ergün, 242 işçi, 71 araç ve iş makineleriyle ilçede seferber olduklarını belirterek, “Yalnızca Büyükşehir Belediyemiz değil, Akhisar Belediyemiz, Manisa Valiliğimiz ve AFAD da ilçemizde hemşerilerimizin tahliyesi, suların motopomplar aracılığıyla çekilmesi ve can kaybı yaşanmaması için büyük uğraş sarf etti” dedi.

İlçedeki kurtarma ve tahliye çalışmalarını alanda takip ettiklerini söz eden Lider Ergün, “İlçemizde gerçekleştirilen çalışmaları Sayın Valimiz, AFAD Liderimiz, Akhisar Belediye Liderimiz, MASKİ Genel Müdürümüz ve ilgili kurumların temsilcileriyle birlikte dün akşam saatlerinden sabahın birinci ışıklarına kadar ve bugün de sabahtan olmak üzere bizler de yerinde takip ettik. Tüm Akhisar’a, hemşerilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Orada selin getirdiği aksiliklerin giderilmesi, oluşan hasarların onarılması noktasında devletimizin tüm kurumlarıyla hemşerilerimizin yanında olacağımızı belirtmek istiyorum. Tabi en büyük tesellimiz, rastgele bir can kaybı yaşamamamız oldu. Ben öncelikle ilçemizde canla başla ve büyük çabayla misyon yapan Büyükşehir ve MASKİ takımlarımız başta olmak üzere tüm çalışan takımlara şahsım ve hemşerilerim ismine teşekkür ediyorum. Rabbim, her türlü afetten bizleri korusun” diye konuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir